dissabte, 24 de maig de 2014

EL JUVENIL PERICO REMATA AL VALENCIA A MESTALLA,
I ASSOLEIX BRILLANTMENT ELS QUARTS.

Valencia CF: 0 – RCD Espanyol Juvenil “A”: 3


De manera brillant l’equip espanyolista ha certificat el seu passi als Quarts de Final de la Copa del Rei de Juvenils, en derrotar per un global de 4-0 al conjunt che. A l’anada els espanyolistes van obtenir un mínim triomf (1-0) que avui s’han encarregat de fer-lo bo, tornant a derrotar als valencianistes, aquest cop a domicili i precisament a l’Estadi de Mestalla.  

L’Espanyol ha inaugurat el marcador passat el primer quart d’hora de joc quan en zona de tres quarts Traoré ha fet arribar una bona pilota a l’esquerra per Entrena, qui entrant a l’àrea ha batut a Héctor amb un tret creuat.  En el primer temps el major domini ha sigut del Valencia, qui ha arribat en varies aproximacions a l’àrea espanyolista, i en un parell d’elles ben perilloses, han comptat amb la bona tasca del meta Koke.  

L’eliminatòria estava força coll amunt pels valencianistes, doncs tenien els “che” que marcar tres gols al quadre de David Gallego. La sentència catalana ha arribat a vint minuts del final quan Aarón ha llençat magistralment un lliure directe enviant la pilota a l’escaire de la porteria d’Héctor. Els espanyolistes tindrien dues ocasions claríssimes de gol (una de Marc Gual i altre de Jafar),  i un gol de Traoré invalidat pel col·legiat per situació antireglamentària.  

Quan el partit ja s’exhauria arribant als darrers minuts, Jafar en lluita amb el darrer defensor es fa amb una llarga pilota en zona defensiva del Valencia i marxant-se per velocitat cap a porta entra dins l’àrea driblant al meta valencianista, qui el fa caure un cop es veu superat. Cartolina vermella i penal que s’encarrega el propi Jafar per fer pujar el tercer i definitiu gol dels blanc-i-blaus, avui amb la segona indumentària.  


Fitxa tècnica:
Valencia CF: Héctor, Uru, Lato, Fran López, Fran Martínez, Tropi, Aaron, Javi Jiménez, Vicent Albert, Toni i Nacho Gil.
Substitucions: Maiki per Javi Jiménez, m. 46; David per Aarón, m. 52; Rulo per Uru, m. 55; Gilabert per Tropi, m. 66; Antonio per Vicent Albert, m 86.

RCD Espanyol: Koke, Pol Lirola, Aaron, Iago, Lluís, Traoré, Julio, Marc Roca, Jafar, Marc Gual, i Entrena.
Substitucions: Iván Écija per Julio, m. 53; Torito per Marc Gual, m .72; Borja López per Marc Roca, m. 78; Kike per Traoré, m. 86.

Àrbitre: Miguel Bosch Doménech, del comitè territorial valencià. Cartolines grogues per a Javi Jiménez, Fran López, Fran Martínez, Maiki i Aaron. Ha expulsat amb vermella directa al porter local Héctor.

Gols: 0-1: Entrena, m. 16; 0-2: Aarón, m.70; 0-3: Jafar (pen), m.85.

Incidències: Encontre de tornada de l’eliminatòria de Vuitens de Final de la Copa de S.M. el Rei de Juvenils, disputat aquesta tarda de dissabte a l’Estadi de Mestalla a Valencia.  


https://www.youtube.com/watch?v=dbSDfzOVanM


DESIGNACIONS I RESULTATS

EL JUVENIL "A" ACONSEGUEIX LA CLASSIFICACIÓ PER QUARTTS DE FINAL DE LA COPA DE S.M. EL REI, DE MANERA BRILLANT GUANYANT 0-3 A VALENCIA. EL CADET "B" DE DAVID FERNÁNDEZ, CAMPIÓ DE LLIGA EN GUANYAR 4-0 A LA U.At. HORTA. FINALITZA EL SUPLICI DEL JUVENIL "B" OBTENINT LA PERMANÈNCIA A LA DARRERA JORNADA GUANYANT 3-2 A LA UE RUBÍ.

. . DESIGNACIONS
ARBITRALS
i
RESULTATS
FUTBOL BASE
DIA HORA
EQUIP
EQUIP
ÀRBITRE
CAMP
24 17:00 Valencia CF Juvenil A 0-3 Miguel Bosch Doménech (VAL) Est. Mestalla
24 18:00 Juvenil B UE Rubí 3-2 Raul Calle Martínez CE. Dani Jarque
24 16:00 Cadet B U.At. Horta 4-0 Guillem Gràcia Pascual CE. Dani Jarque
24 16:15 FC Sant Cugat E Infantil A 1-3 Daniel Gálvez Ruíz (Amistós) Jaume Tubau
24 14:30 Infantil B C.F.Sta. Eulàlia 1-1 Zohair Lazar Bakkali Oueld Chaib CE. Dani Jarque
. . FUTBOL-7 . .
24 13:30 CE Canyelles Prebenjamí 6-4 Martín González Muelas Mpal. Canyelles
. . FEMENINS . .
24 18.30 CE Sant Gabriel Juvenil 0-2 Gerard Rubiralta Cortés Ruíz Casado
25 10:00 C.E. Manresa Cadet 2-4
Oualid Benmoussa Hadra
Nou Congost
25 11:00 Fontsanta-Fatjó Aleví-Benjamí susp Juan C. Blasco Pastor (amistós) Fontsanta-F.

GOLEJADORS

FUTBOL-11

1er. EQUIP  Ll + C ESPANYOL "B"  . JUVENIL "A" Ll +C
SERGIO GARCÍA 12+1 JAIRO 9 JAFAR 16
STUANI 6+1 MAMADOU 7 MARC GUAL 14+1
VÍCTOR SÁNCHEZ 4 JOAN 5 IVÁN ÉCIJA 8
JHON CÓRDOBA 4 IVÁN SALES 4 JULIO REY 7
COLOTTO 4 RAILLO 4 IAGO 5
PIZZI 3+1 BORJA 3 TORITO 5
THIEVY 3 ADAY 2 JUANAN ENTRENA 4
DAVID LÓPEZ 2+1 CLERC 2 LLUIS 3
HÉCTOR MORENO 1 CABALLÉ 2 TRAORÉ 3
LANZA 1 FERRAN MONZÓ 1 KIKE 2
SIMAO 0+2 CANARIO 1 CAMPU 1
VÍCTOR ÁLVAREZ 0+1 XAVI PUERTO 1 POL LIROLA 1
SIDNEI 0+1 RUBEN DUARTE 1 ALFREDO 1
Pròpia porta 1 ROBER 1 ALEX LÓPEZ 1
ERIC GRÀCIA 1
AARÓN 1
IAN PINO 1
ALAN ÁVILA 1
pròpia porta 1

JUVENIL "B" . CADET "A" . CADET "B" .
ADRIÁN RIVAS 8 ENRI 19 GUILLEM ANGLADA 26
CAMPU 7 PABLO ÁVILA 15 PAU SALVANS
24
CRISTOPHER 7 MARTÍ 9 FERRAN BRUGUÉ 14
RAFINHA 4 CHILIQUINGA 8 GAKU 7
ALEX LÓPEZ 3 JORDAN 5 FERRAN JUTGLA 5
JUAN ROSIQUE 2 JOEL SIERRA 4 FODE 4
LATORRE 2 JULI 4 MATEO 3
MARC NAVARRO 2 FERNANDO 2 IZAN 2
LABIANO 1 KEVIN 2 ALEX CUBEDO 2
OSCAR MELERO 1 ADRIÀ CABALLÉ 2 POL LOZANO 1
JOEL RIERA 1 ALEX BERMEJO 2 GUILLEM ESCARRABIL 1
OSCAR VILLANOVA 1 CÉSAR 1 CHILIQUINGA 1
ÈRIC GRÀCIA 1 EDGAR POCURULL 1 Pròpia porta 3
Pròpia porta 1 FERRAN BARRERA 1

INFANTIL "A" INFANTIL "B" . FEMENÍ "A" .
JOAN BERGÉ 12
NICOLÁS M.
17 BÁRBARA 13
MIGUEL 11 KILIAN 7 PALOMA 5
DANI RIBELLES 6 REDA ZAROUAL 6 MAPI LEÓN 4
SERGI SERRANO 4 MAXÍM 6 DÉBORA 4
GENAR 3 AITOR 5 NÚRIA MENDOZA 3
RODRIGO 3 PAU SÁNCHEZ 5 SÓNIA MATÍAS 2
BRUNO 2 POL SALVADOR 4 ALBA POMARES 2
JANDRO 2 ARNAU 3 CLAUDIA NETO 1
MARC SAMPER 2 DANI V. 3 SARA NAVARRO 1
ALEJANDRO JOSÉ 1 ALEJANDRO PÉREZ
2
ANDREA PEREIRA
1
JORDI 1 OT SERRANO
1
Pròpia Porta
1
JULEN 1
JORDI CASTA 1
pròpia porta 2


FEMENÍ "B" . FEMENÍ "C" . JUVENIL-CAD. FEM.
YASMINA FERRERO 9 ANDREA GÓMEZ 16 CRISTINA CHAVERO 12
ANDREA GRANADOS 8 AINHOA 12 MARTA BARRERA 8
ARI FORMENT 7 CARLOTA 10 PAULA BOHÍGAS 8
ANDREA ALTMANN 7 EULÀLIA ABALLANET 5 LAIA TORRES 6
LAURA 7 CARLA MARTÍNEZ 5 JULIA MORA 5
MARLENE 5 SAFAE 4 ABIGAIL 4
HALEY 5 ANNA SUBIRANA 4 ARI FONT 3
AINHOA 4 ALBA DURÁN 3 MARINA 3
PAULA BOLTA 2 MARTA ZARAGOZA 3 ANNA RUÍZ 3
CHAMA 2 NEREA GÓMEZ 2 PAULA GERBOLÉS 2
EVA 1 MARTA GIMENO 1 BERTA 2
YAIZA 1 CLAUDIA TENA 1 CHARI 2
Pròpia porta 2 ABIGAIL 1 CANDELA 1
CRISTINA CHAVERO 1 MARTA MOLLINA 1
JULIA MORA 1 Pròpia porta 1
PAULA BOLTA 1
Pròpia porta 1


FUTBOL-7


ALEVÍ "A"   ALEVÍ "B" BENJAMÍ "A"
JORDI 36 MARC 9 ÁNGEL ALARCÓN 38
AGUS 16 ELI 9 ALEX ALÍVIA 36
NICO MEDINA 16 JUNIOR 8 ALEX PLAZA 21
RUBÉN 16 ISMAEL 8 FÉLIX MARTÍ 15
ERIC 9 GERARD VILÀ 6 JAN OLIVERAS 15
GERARD 7 IGAMI 6 ARNAU FUNUYET 11
DERECK 7 TXÚS 4 IVÁN GARRIDO 9
AITOR 7 GERARD ANGUITA 4 XAVIER JIMÉNEZ 8
JOEL BONA 3 AGUS 3 ARNAU VILLA 7
LUCAS 3 SERGI C. 3 VÍCTOR GARRIDO 6
OSCAR 2 FACUNDO 2 Pròpia porta 4
AARON 1 IAN 2
Pròpia porta 2 LUCAS 1
Pròpia porta 2

BENJAMÍ "B" PREBENJAMÍ
CADET- INF. FEMENÍ
PAU FERNÁNDEZ 26 BIEL DEL VALLE 26 JULIA CERDÁN 64
BRUNO SERRANO 23 IVAN LAMUELA 24 CRISTINA GARRIGA 60
ADRIÀ MORA 21 GERARD CAMP 17 SARA ISMAEL 32
SERGIO RIVARES 13 AIMAR GARCÍA 8 SHEILA GONZÁLEZ 31
MARIO GONZÁLEZ 12 GERARD GONZÁLEZ 6 ANDREA LÓPEZ 30
CARLOS SÁNCHEZ 11 ERIC ALCAIDE 6 CRISTINA PÉREZ 24
TOMÁS CARBONELL 9 JAN VIRGILI 5 NATÀLIA GÓMEZ 10
MAHAMADOU SUSORIO 8 HÉCTOR GARRIDO 4 MÓNICA MAYORGAS 9
JAN FONT 4 ADRIÀ MORA 1 ARIADNA MARZO 7
DENÍS GUTIÉRREZ 4 Pròpia porta 1 NICOLE RUBIO 6
LUIS MARTÍNEZ 2 IRENE FERNANDEZ 6
MIREIA LÓPEZ 5
CLAUDIA MARCOS 4
LUISA RÓDENAS 1
pròpia porta 7
       
INFANTIL B  FEMENÍ INFANTIL  A FEMENÍ
ALEVÍ-BENJAMÍ Fem.
SANDRA SÁNCHEZ 31 JULIA SERRAT 19 PAULA JIMÉNEZ 97
CLAUDIA MARÍA 30 SARA EXTREMERA 19 EVA FUSTER 79
AIDA ILLAS 24 ALEJANDRA GRACIA 19 JULIA GUERRA 79
CARLA SÁNCHEZ 21 JUDITH VIÑAS 17 NATÀLIA ENCINAS 50
NAIRA  LÓPEZ 14 NEREA CHAVES 9 ROSES BADÍA 31
MÍRIAM JIMÉNEZ 12 PAULA MARTÍNEZ 7 LAURA QUERO 21
JULIA MANRIQUE 11 ENNIA FUSTER 6 MARÍA TOSTADO 18
ANDREA FERRER 10 SANDRA SÁNCHEZ 3 CARLA ARIZA 13
MARÍA MOLINA 6 PAULA BELLIDO 1 ARIADNA RUBIO 13
BLANCA OSORIO 6 SABINA PALACIOS 1 NOELIA MUÑOZ 12
PAULA JIMÉNEZ 4 Pròpia porta 2 PAULA SANABRIA 7
NEUS BRAVO 3 LUCÍA HERNÁNDEZ 2
JULIA GUERRA 1 LAIA ATANASIO 1
Pròpia porta 4 Pròpia porta 9


divendres, 23 de maig de 2014

L'ALEVÍ "B" ESPANYOLISTA ACOMIADA LA LLIGA,
PERDENT 3-1 AL NARCÍS SALA

UE Sant Andreu: 3 – RCD Espanyol Aleví “B”: 1

Derrota del conjunt entrenat per Julián López de Lerma en el darrer encontre de lliga disputat dissabte passat al Narcís Sala.  Els blanc-i-blaus finalitzen el campionat en onzena posició.


Fitxa tècnica:
UE Sant Andreu: Sergi Martínez, Oriol Fernández, Gerard Gómez, Marc Fernández, Gerard Varela, Jan Navarro, i Nil Virgili.
També: Edgar Hidalgo, i Alex Pauner.

RCD Espanyol: Marçal; Marc, Ismael, Sergi; Junior; Gerard Vilà i Eli.   
També: Facundo, Txús, Anguita, Igami i Ian.

Àrbitre: Sergio García Cobos, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Jan Navarro, m. 6; 2-0: Marc Fernández, m. 12; 2-1: Eli, m. 31; 3-1: Marc Fernández, m. 50.

Incidències: Encontre corresponent a la darrera jornada del campionat de lliga del grup 1er. de Preferent Aleví, disputat a primera hora del matí del passat dissabte a l’Estadi Narcís Sala de Sant Andreu, Barcelona.


CLASSIFICACIÓ PREFERENT ALEVÍ, GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ FINAL PTS PJ PG PE PP GF GC
1
F.C. BARCELONA
90 30300023328
2
U.D. CORNELLÀ
78 30253216746
3
C.E. MANRESA
62 30202 8 106 67
4
DAMM C.F. "B"
61 3019479774
5
C.E. L'HOSPITALET
56 3018210 118 66
6
UNIÓ F. BASE JÀBAC i TERRASSA
45 3014313 99 90
7
C.D. SANT GABRIEL "B"
44 3012 8107674
8
C. GIMNÀSTIC MANRESA
42 301331496100
9
U.E. SANT ANDREU "B"
37 301141577105
10
CLUB ESCOLA F. GAVÀ
36 30106149993
11
R.C.D. ESPANYOL "B"
34 3010 4166778
12
F.C. SANT CUGAT ESPORT
34 30104166790
13
C.F. IGUALADA
32 3010 21878134
14
VIC RIUPRIMER REFO F.C. "B"
20 30481858100
15
F.C. SANTBOIÀ
17 30 52 23 37 113
16
C.F. JUNIOR
4 301 12834251


LA CLASSIFICACIÓ FINAL AL GRUP SEGON, HA SIGUT LA SEGÜENT:


CLASSIFICACIÓ PREFERENT ALEVÍ, GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ FINAL PTS PJ PG PE PP GF GC
1
F.C. BARCELONA "B"
85 30 28 1 1 149 27
2
R.C.D. ESPANYOL
73 30 24 1 5 125 36
3
DAMM C.F.
70 30 22 4 4 115 50
4
U.E. SANT ANDREU
59 30 18 5 785 59
5
E.C. GRANOLLERS
47 30 14 5 11 89 73
6
CENTRO EUROPEO TECNOFUTBOL
43 30 13 4 13 96 94
7
C.D. SANT GABRIEL
40 30 13 1 16 57 72
8
U.D. CORNELLÀ "B"
38 30 11 5 14 72 91
9
F.C. CERDANYOLA VALLÈS F.C.
38 30 12 2 16 79 83
10
U.E. MOLLET C.F.
36 30 11 3 16 71 110
11
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA
34 30 10 4 16 55 92
12
C.E. L'HOSPITALET "B"
33 30 10 3 17 77 120
13
C.E. ESCOLA FUTBOL MATARÓ
32 30 95 16 59 78
14
C.F. BADALONA
25 30 8 1 21 63 98
15
VIC RIUPRIMER REFO F.C.
24 30 8 0 22 58 124
16
C.E. MERCANTIL
20 30 6 2 22 50 94





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M