divendres, 30 de maig de 2014

DESIGNACIONS I RESULTATS

EL JUVENIL "A" HAURÀ DE REMUNTAR UN ADVERS 2-1. EL JUVENIL "B" ES CLASSIFICA PER SEMIS. EL CADET "A" NO APROFITA L'ELIMINACIÓ DEL FC BARCELONA I CAU TAMBE ALS QUARTS DE FINAL DESPRÉS DEL LLANÇAMENT DE 20 PENALS. L'INFANTIL "A" COMPLEIX I GUANYA 3-2 AL LLEIDA, CLASSIFICANT-SE PER LES SEMIFINALS. L'INFANTIL FEMENÍ HAURÀ D'INTENTAR AIXECAR UN ADVERS 3-1 A LA TORNADA.

. . DESIGNACIONS
ARBITRALS
i
RESULTATS
FUTBOL BASE
DIA HORA
EQUIP
EQUIP
ÀRBITRE
CAMP
1 11:30 Sevilla FC Juvenil A 2-1 Juan Peña Varela (AND) C.Dep. J.R Cisneros
1 17:00 Gironès-Sàbat Juvenil B 1-2 Ibrahim El Abdi Zahnini Barri Germans Sabat
28 19:00 Cadet A Sel. Hungria S-16 1-0 Gerard Sanromà Trabal C.Esp. Dani Jarque
31 16:15 Cadet A UFB Jàbac Terrassa 1-1* Sergio Pérez Sánchez C.Esp. Dani Jarque
1 15:45 F.C. Santboià Cadet B 4-2 Alberto Gutiérrez Herráiz Joan Baptista Milà
31 14:30 Infantil A Lleida Esportiu 3-2 Marc Segarra Nebot C.Esp. Dani Jarque
31 16:30 UD Torredembarra Infantil B 0-7 Gonzalo Romero Freixas Mpal. Torredembarra
1 18:15 Marianao Poblet Infantil B 1-1 Andy Sanz del Puerto Mpal. Marianao
. FEMENINS . .
1 10:00 Juvenil Reus Deportiu CF 2-1 Víctor Caballero León C.E. Dani Jarque
1 10:00 Cadet C.E. Manresa 5-4 Sergio Suárez Pérez C.E. Dani Jarque
31 10:30 FC Barcelona Infantil A 3-1 Alba Rodríguez López C.E. Gamper
31 10:00 CE Europa Aleví-Benjamí 8-2 Antonio Danila Mpal. L'Àliga


LA GPE MANIGUA ACONSEGUEIX EL SEU TERCER TÍTOL DE LLIGA EN PROCLAMAR-SE CAMPIÓ EL SEU ALEVÍ "A" EN LA DARRERA JORNADA. TAMBÉ HA ACONSEGUIT DOS SUBCAMPIONATS DE LLIGA DE L'EQUIP INFANTIL "A" I BENJAMÍ "A".

LA CELEBRACIÓ DEL BENJAMÍ "B", CAMPIÓ DE LLIGA



En mig d’una tarda força plujosa –bé, com pràcticament totes les de l'actual setmana - el Benjamí “B” celebrà dimecres el títol de lliga del grup tercer de Primera Benjamí en instants de certa treva de la tempesta a la Ciutat Esportiva Dani Jarque. És el segon títol de lliga del futbol base espanyolista conquerit en la present temporada. 


PRIMERS MOVIMENTS AL FILIAL 14/15.
RENOVA HÉCTOR, CAUSEN BAIXA FERRAN I PERE

HÉCTOR, RENOVA EL SEU CONTRACTE

Tot i que encara no es coneix quin serà el tècnic escollit per substituir a Sergio González a la banqueta del filial, ja es comencen a produir els primers moviments cara a la plantilla del nou Espanyol B 2014/15.

Avui s’ha anunciat la renovació del contracte d’Héctor Rodríguez (L’Hospitalet 11/07/93, 181cm.a), el jugador més veterà en l’entitat i capità de l’equip. El polivalent jugador (central, lateral dret o migcampista de contenció) ha complert la seva dotzena temporada a l’entitat des que es va incorporar al futbol base procedent de la UD Unificació Bellvitge.  

El jugador perico fou el capità d’aquell equip que amb Poyatos a la banqueta s’adjudicà el títol de lliga i de Copa del Rei de Juvenils, incorporant-se posteriorment a la plantilla tant extravagant que formà José Luis García i Germán de la Cruz, en la que en prou feines tingué minuts. Aquesta era la seva segona temporada al filial.




CAUSEN BAIXA:

 

FERRAN MONZÓ

El central Ferran Monzó Giménez (L’Alcudia 6/12/91 i 193 cm.a) s’incorporà del CF Jove Espanyol la temporada 2012/13, la famosa del desgavell protagonitzat per aquests dos senyors abans mencionats. Fou junt a Iván Sales i Nacho Heras (lesionat) els tres únics jugadors que van romandre l’actual temporada al filial de tot aquells que composaven aquell estrafolari grup de jugadors signats pel tècnic José Luis García.

Titular indiscutible en la primera temporada, asseguts a la banqueta del filial  Longhi primer i Márquez després, durant aquesta temporada amb el pas dels partits, ha estat força més renyida la lluita per la seva posició a l’eix de la cobertura amb Raillo, Eric Bertrand i Héctor.    


PERE MARTÍNEZ.

El lateral dret Pere Martínez Sastre (Sabadell 24/07/91 i 177 cm.a)  forma part del futbol base des del juliol de 2002 com aleví procedent del CE Sabadell, fins l’estiu del 2010 en que causà baixa del conjunt perico signant pel CF Villarreal “C”. A l’equip groc aconseguí arribar al filial del quadre de La Plana (2011/12) on tingué força protagonisme, fitxant posteriorment per l’Hércules CF  la passada temporada on les coses ja no li anaren tant bé, sent cedit pel quadre alacantí a l’Atlètico de Madrid B al mercat d’hivern.

Aquest passat estiu s’incorporà al conjunt espanyolista, sent desplaçat durant la temporada de la titularitat tant per Robert com per Nacho Heras un cop superada la seva lesió en el darrer tram de la temporada.      


EL PREBENJAMÍ S'ACOMIADA AMB UNA "MANETA"
I FINALITZARÀ EN SETENA O VUITENA POSICIÓ

Foto d'arxiu. 

RCD Espanyol Pebenjamí: 5 – Lloreda CF Benj.”A”: 0

El Prebenjamí del RCD Espanyol finalitzà ahir el campionat de lliga amb un clar triomf sobre el novè classificat, el Lloreda.  Després de la derrota en els darrers minuts 6-4 amb el Canyelles de diumenge passat, l’equip més jove del futbol base federat espanyolista es rescabalar amb un triomf que el permet situar-se setè tot esperant el que faci UB Catalonia a la darrera jornada. Els barcelonistes del UB Catalonia tenen pràcticament tots els números de recuperar aquesta plaça doncs rebran al CF Bufalà, tercer per la cua, conjunt que depèn dels punts dels altres equips de la resta de grups que finalitzin en catorzè lloc per evitar el descens .   


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Víctor Martínez, Jan Virgili, Aimar García, Eric Alcalde, Héctor Garrido, Gerard Camp i Iván Lamuela.
També: Arnau Sánchez (p.s.), Gerard González, i Biel del Valle.

CF Lloreda: Alejandro Pérez, Daniel Tirado, Jorge González, Airam Reyes, Álvaro Gómez, Víctor Muñíz, i Pablo Cervantes.
També: Francisco Muñoz, Jorge Partal i Adam Tahere.

Àrbitre: Alberto Calancha Membrado, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Iván Lamuela, m. 1; 2-0: Biel del Valle, m. 18; 3-0: Gerard Camp, m. 23; 4-0: Iván Lamuela, m. 40; 5-0: Biel del Valle, m. 46.

Incidències: Encontre corresponent a la 30èna jornada (darrera) del campionat de lliga del grup 9è de Segona Divisió Benjamí, disputat ahir vespre a la Ciutat Esportiva Dani Jarque.


CE Canyelles Benj.”A”: 6 – RCD Espanyol Prebenjamí: 4

Fitxa tècnica:
CE Canyelles: Christian Marín, Alex Boix, Rubén Moya, Marc Navarro, Adrià Azabal, Ibai Rodríguez i Unax Rodríguez.
També: Hugo Pagés, Alex García, Joel Cazalilla i Adrián González.

RCD Espanyol: Arnau Sánchez, Jan Virgili, Aimar García, Eric Alcaide, Gerard González, Gerard Camp i Iván Lamuela.
També: Víctor Martínez (p.s.) i Héctor Garrido.

Àrbitre: Martín González Muelas, de la delegació de Barcelona.

Gols: 0-1: Iván Lamuela, m. 7; 1-1: Adrià Azabal, m. 10; 1-2: Eric Alcaide, m. 11; 2-2: Adrián González, m. 18; 2-3: Héctor Garrido, m. 20; 3-3: Adrián González, m. 21;  3-4: Héctor Garrido, m. 37; 4-4: Alex García, m. 42; 5-4: Adrián González, m. 43; 6-4: Adrián González, m.47.

Incidències: Encontre corresponent a la 29èna. jornada (penúltima) del campionat de lliga del grup 9è de Segona Divisió Benjamí, disputat el migdia del passat dissabte al Camp Mpal. de Canyelles, Barcelona.  


CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 9è.
. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
F.C. MARTINENC
78 29260314035
2
ESC. ESP. GUINEUETA C.F.
77 29252214139
3
C.F. MONTAÑESA
75 29250 4 161 45
4
FUNDACIÓ PRIV.  C.E. JÚPITER
61 29201812856
5
AE P. BARC. COLLBLANC SANTS "B"
53 2916588874
6
C.E. L'HOSPITALET "B"
50 291621110054
7
R.C.D. ESPANYOL "C"
45 30 143 13 107 87
8
U.B. CATALONIA "B"
45 2913610 85 70
9
C.F. LLOREDA
37 3011 4156484
10
C.E. CANYELLES
31 29941683122
11
U. At. HORTA "B"
31 298 7147495
12
CE P. BARCELONISTA BARCINO "B"
27 299 02071118
13
P. BARCELONISTA ANGUERA "B"
25 29812052109
14
C.F. BUFALÀ "B"
19 296 12250128
15
P. BARC. VILLAVERDE- PENITENTS
14 293521 45 122
16
C.F. SINGUERLÍN "B"
10 293 12536187

dijous, 29 de maig de 2014

SE LI ESCAPÀ EL TRIOMF
A L'INFANTIL "B", EN EL DARRER INSTANT (1-1)








RCD Espanyol Infantil “B”: 1 – CF Sta. Eulàlia: 1

Se li escaparen dos punts al conjunt espanyolista en el darrer sospir del partit quan el CF Santa Eulàlia igualà el marcador mitjançant el llançament d’una falta, en segona rematada. Curiosament, els gols arribaren al primer i al darrer minut i tot i que l’Espanyol tingué ocasions per sentenciar el matx, acabà sumant un nou empat en la Dani Jarque. 

L’empat del Mercantil permet encara als de Carles Martínez seguir sent quarts amb dos punts que els sabadellencs, però en la darrera jornada se les veuran amb el Marianao Poblet a Sant Boi (amb el títol i l’ascens en joc), davant un equip que pràcticament tota la temporada ha comandat la classificació fins que s’ha vist superat en les darreres jornades per l’Europa. Abans, però, l’equip espanyolista participarà en un amistós (dissabte) a Torredembarra en el marc dels actes de l’Aplec de Penyes del RCD Espanyol.

Després del ràpid gol espanyolista a càrrec de Dani, i d’una acció en la que Kilian no finalitzà la jugada amb un tret suficientment efectiu, els visitants dominaren un pèl més el joc durant una fase del primer temps, fins que en els darrers quinze minuts els espanyolistes agafaren de nou les brides del partit. Al 25’ una recuperació de Kilian en zona de tres quarts acaba amb l’arrencada per la dreta i donant una passada de la mort per Maxím qui de primera remata a mitja alçada estavellant la pilota al pal esquerre.  Una bona passada d’Aitor per Arnau la finalitza el 10 espanyolista enviant l’esfèrica al fons de la porteria però el col·legiat assenyalà la situació antireglamentària        
del jugador espanyolista.  Només al darrer minut el conjunt de l’Hospitalet tingué una molt clara oportunitat d’igualar el partit amb un remat dins l’àrea que aturà Juanvi.

El visitant Joel amb un gran xut que sortí fora disposà d’altre oportunitat ben entrat el segon període, però el seu remat es marxà fora.  La rèplica perica, un centre molt tancat de Reda que rebutja deficientment el meta del Santa Eulàlia i Kilian de primera i amb tot a favor remata per sobre la porteria.  Més clara encara altre cop per l’Espanyol amb centre de Reda per Ot qui remata de cap davant amb el porter i el defensor Antonio José salva sota pals evitant el gol.

En els darrers instants el quadre visitant intentà aconseguir el gol de l’empat i en el 68’ el meta espanyolista ho impedí aturant bé la rematada. Però ja en el darrer sospir de l’afegit, una falta en la frontal fou llençada de  manera molt potent, fet que ocasionà que el meta espanyolista que no pogué blocar, li quedés curt el refús i a plaer Luna l’afusellés empatant l’encontre. No hi hagué ja temps per més.      
  

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Juanvi, Sergi, Bañuls, Alejandro, Jordi Casta, Dani, Kilian, Julen, Maxím, Arnau i Aitor.
Substitucions: Reda per Maxím, m .26; Ot, Pol per Julen i Arnau, m.36; Julen per Sergi, m. 51. Altre suplent: Ángel.

CF Santa Eulàlia: Joel Fandos, Lamine Doumbie, Guillem Luna, Antonio José, Anssumane Sanha, Francisco Javier, Guillermo Fernández, Joel Rodríguez, Álvaro Sanz, Wassef Barrahou i Ferran Bulta.
Suplents: Marc Camos, Xavier Albert, Francesc Font (p.s.), Aleix Manel, i Yeray Vicente.

Àrbitre: Zohair Lazar Bakkali Oueld Chaib, de la delegació de Barcelona. Cartolines grogues pels locals Alejandro, m. 51, Jordi Casta, m. 59, Julen, m. 68 i Ot, m. 70 i pels visitants Lamine Doumbie, m. 11, Guillermo Fernández, m. 15, Guillem Luna, m. 29 i Àlvaro Sanz, 39.

Gols: 1-0: Dani, m. 1; 1-1: Guillem Luna, m. +70.

Incidències: Encontre corresponent a la 29èna. (penúltima) jornada del campionat de lliga del grup 4rt. de Preferent Infantil disputat en el camp tercer de la Ciutat Esportiva Dani Jarque a primeres hores de la tarda del passat dissabte. 


CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL, GRUP 4rt.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1
C.E. EUROPA
73 2923427812
2
U.D. MARIANAO POBLET
72 2923337725
3
C.E. SABADELL F.C.
60 29186 5 51 25
4
R.C.D. ESPANYOL "B"
55 29167664 32
5
C.E. MERCANTIL
53 2916584233
6
CENTRO EUROPEO TECNOFUTBOL
49 29147868 45
7
UNIÓ F. B. JÀBAC i TERRASSA "C"
37 29114143750
8
U.D. CORNELLÀ "B"
36 29113154362
9
C.F. UNIFICACIÓN LLEFIÀ
33 299 6142739
10
DAMM C.F. "B"
31 29 94 16 39 51
11
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA
31 298 7143968
12
C.F. SANTA EULÀLIA
30 2986153749
13
C.F. BADALONA
28 2977153551
14
U.E. SANTS
24 2959153757
15
C.E. L'HOSPITALET
23 297 2203467
16
C.F. IGUALADA
19 2954202466

XXI TORNEIG NACIONAL ALEVÍ F-7. GRUPS I PARTITS

GRUP A GRUP B
REAL MADRID - VALENCIA C.F. -
MÁLAGA C.F. - R.C.D. ESPANYOL -
R.C. CELTA DE VIGO - SPORTING GIJÓN -
U.D. LEVANTE - RAYO VALLECANO -
REAL BETIS - ALMERÍA U.D. -
GRUP C 
GRUP D
F.C. BARCELONA - ATLÉTICO DE MADRID -
SEVILLA F.C. - VILLARREAL C.F. -
REAL ZARAGOZA - GRANADA C.F. -
ELCHE C.F. - REAL VALLADOLID -
GETAFE C.F. - C.AT. OSASUNA -

1/06/14 TORNEO NACIONAL ALEVÍN FASE DE GRUPS (LIMA, PERÚ)
16:00 A REAL MADRID - REAL BETIS
16:00 A MÁLAGA C.F. - R.C. CELTA DE VIGO
16:00 B RAYO VALLECANO - ALMERÍA U.D.
16:30 B VALENCIA C.F. - SPORTING GIJÓN
16:30 C SEVILLA F.C. - REAL ZARAGOZA
16:30 C ELCHE C.F. - GETAFE C.F.
17:00 D ATLÉTICO DE MADRID -GRANADA C.F.
17:00 D REAL VALLADOLID - C. At. OSASUNA
17:00 A LEVANTE U.D. - R.C. CELTA DE VIGO
17:30 A REAL MADRID C.F. - MÁLAGA C.F.
17:30 B R.C.D. ESPANYOL - SPORTING GIJÓN
17:30 B RAYO VALLECANO - VALENCIA C.F.
18:00 C F.C. BARCELONA -REAL ZARAGOZA
18:00 C SEVILLA F.C. - GETAFE F.C.
18:00 D GRANADA C.F. - C. At. OSASUNA
18:30 D ATLETICO DE MADRID -VILLARREAL C.F.
18:30 A R.C. CELTA DE VIGO - REAL BETIS
18:30 A MÁLAGA C.F. - LEVANTE U.D.
19:00 B VALENCIA C.F. - R.C.D. ESPANYOL
19:00 B SPORTING GIJÓN - RAYO VALLECANO
19:00 C REAL ZARAGOZA - ELCHE C.F.
19:30 C F.C. BARCELONA -SEVILLA F.C.
19:30 D REAL VALLADOLID - GRANADA C.F.
19:30 D VILLARREAL C.F. - C. At. OSASUNA
20:00 A REAL MADRID C.F. - LEVANTE U.D.
20:00 A MÁLAGA C.F. - REAL BETIS
20:00 B R.C.D. ESPANYOL - ALMERÍA U.D.
. (DILLUNS 2 DE JUNY) . .
16:00 B VALENCIA C.F. - ALMERÍA U.D.
16:00 C F.C. BARCELONA - ELCHE C.F.
16:00 C REAL ZARAGOZA - GETAFE C.F.
16:30 D ATLÉTICO DE MADRID - REAL VALLADOLID
16:30 D VILLARREAL C.F. - GRANADA C.F.
16:30 A REAL BETIS - LEVANTE U.D.
17:00 A REAL MADRID C.F. - R.C. CELTA DE VIGO
17:00 B R.C.D. ESPANYOL - RAYO VALLECANO
17:00 B SPORTING GIJÓN - ALMERÍA U.D.
17:30 C F.C. BARCELONA - GETAFE C.F.
17:30 C SEVILLA F.C. - ELCHE C.F.
17:30 D VILLARREAL C.F. - REAL VALLADOLID
18:00 D ATLÉTICO DE MADRID -C. At. OSASUNA 


. QUARTS DE FINAL . DILLUNS 2 DE JUNY
19:00  1/4 F 1er grup A   2n. grup B   (1)
19:30  1/4 F 1er grup B   2n. grup A   (2)
20:00  1/4 F 1er. grup C   2n. grup D   (3)
20:30  1/4 F 1er. grup D   2n. grup C   (4)
. SEMIFINALS . DIMARTS 3 DE JUNY
17:00 SEMIF guanyador 1   guanyador 2 (5)
17:45 SEMIF guanyador 3   guanyador 4 (6)
3r i 4rt LLOC I FINAL DIMARTS 3 DE JUNY
19:30 3r -4rt Perdedor 5 - Perdedor 6
20:00 FINAL Guanyador 5 - Guanyador 6





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M