dissabte, 21 de juny de 2014

DANONE NATIONS CUP. L'ESPANYOL DERROTA
A L'ATLÉTICO DE MADRID I ACCEDEIX ALS QUARTS

GRUP "A" GRUP "B" GRUP "C" GRUP "D"
UD LEVANTE 6 VILLARREAL C.F. 9 U.D. CORNELLÀ 9 REAL C. CELTA 9
C.D. ALUVIÓN 6 REAL ZARAGOZA 6 RCD ESPANYOL 6 C.D. TENERIFE 6
GIMNÀSTIC T 4 FUND. MARCET 3 ATLET. MADRID 3 ENFAF ANDORRA 3
REAL BETIS 1 R.S.D. ALCALÁ 0 E.E.D. DANONE 0 CD DON BENITO 0


C.E. DANI JARQUE
DANONE NATIONS CUP 21-22 JUNY 2014 .
HORA, GRUP, CAMP
EQUIP EQUIP RESULT.
09:00 (A) ACTIMEL U.D. LEVANTE REAL BETIS 2-1
09:00 (A) DANONINO C.D. ALUVIÓN GIMNÀSTIC TARRAGONA 4-3
09:00 (B) DANET VILLARREAL C.F. REAL ZARAGOZA 1-0
09:00 (B) DANUP  R.S.D. ALCALÁ FUNDACIÓ MARCET 2-3
09:45 (C) ACTIMEL R.C.D. ESPANYOL U.D. CORNELLÀ 1-4
09:45 (C) DANONINO EE. DD. DANONE  C. ATLÉTICO MADRID 0-7
09:45 (D) DANET REAL CLUB CELTA C.D. TENERIFE 5-0
09:45 (D) DANUP ENFAF C.D. DON BENITO 11-0
10:30 (A) DANET U.D. LEVANTE C.D. ALUVIÓN 3-0
10:30 (A) DANUP REAL BETIS GIMNÀSTIC TARRAGONA 2-2
10:30 (B) ACTIMEL VILLARREAL C.F. R.S.D. ALCALÁ 7-0
10:30 (B) DANONINO REAL ZARAGOZA FUNDACIÓ MARCET 4-1
11:15 (C) DANET R.C.D. ESPANYOL EE.DD. DANONE 20-0
11:15 (C) DANUP U.E. CORNELLÀ ATLÉTICO MADRID 3-0
11:15 (D) ACTIMEL REAL CLUB CELTA ENFAF 7-1
11:15 (D) DANONINO C.D. TENERIFE C.D. DON BENITO 13-0
16:30 (A) ACTIMEL REAL BETIS C.D. ALUVIÓN 0-1
16:30 (A) DANONINO GIMNÀSTIC TARRAGONA U.D. LEVANTE 4-3
16:30 (B) DANET REAL ZARAGOZA R.S.D. ALCALÁ 3-0
16:30 (B) DANUP FUNDACIÓN MARCET VILLARREAL C.F. 2-3
17:15 (C) ACTIMEL U.E. CORNELLÀ EE. DD. DANONE 16-0
17:15 (C) DANONINO C. ATLÉTICO MADRID R.C.D. ESPANYOL 1-4
17:15 (D) DANET C.D. TENERIFE ENFAF 5-0
17:15 (D) DANUP C.D. DON BENITO REAL CLUB CELTA 0-12
21/06/2014 CONSOLACIÓ 9è-12e  /  13è- 16è lloc .
18:15 DANONINO ATLÉTICO MADRID ENFAF ANDORRA 7-0
18:15 ACTIMEL GIMNÀSTIC TARRAG. FUNDACIÓ MARCET 4-0
18:15 DANET ESC. DEP. DANONE C.D. DON BENITO 2-0
18:15 DANUP REAL BETIS R.S.D. ALCALÁ 3-4
21/06/2014 FASE FINAL QUARTS DE FINAL .
19:00 ACTIMEL U.D. LEVANTE REAL ZARAGOZA 5-3
19:00 DANONINO VILLARREAL C.F. C.D. ALUVIÓN 6-0
19:00 DANET U.D. CORNELLÀ C.D. TENERIFE 4-0
19:00 DANUP REAL CLUB CELTA R.C.D. ESPANYOL 0-0*3-1
POWER 8 STADIUM
DANONE NATIONS CUP 22 JUNY .
. FASE FINAL SEMIFINALS .
09:55 1/2F. ACTIMEL U.D. LEVANTE VILLARREAL C.F. 1-1*4-3
10:50 1/2F. ACTIMEL U.D. CORNELLÀ REAL CLUB CELTA 2-1
22/06/14 CONSOLACIÓ FINALS 9è-16è .
9:55  15è-16è Lloc REAL BETIS C.D. DON BENITO 11-0
9:55  13è-14è Lloc R.S.D. ALCALÁ EE. DD. DANONE 12-0
9:55  11è-12è Lloc FUNDACIÓ MARCET ENFAF ANDORRA 4-0
9:55  9è-10è Lloc GIMNÀSTIC TARRAGONA ATLÉTICO MADRID 3-3*2-3
22/06/14 FASE FINAL FINALS .
11:45    7è-8è LLOC C.D. ALUVIÓN C.D. TENERIFE 2-0
11:45    5è- 6è LLOC  R.C.D. ESPANYOL  REAL ZARAGOZA 4-0
12:30    3r.-4rt LLOC VILLARREAL C.F REAL CLUB CELTA 1-4
13:30 FINAL. LEVANTE U.D. U.D. CORNELLÀ 0-3

OSCAR (RCD ESPANYOL): MILLOR JUGADOR DEL TORNEIG.

EL RCD ESPANYOL I LA GPE MANIGUA, PRESENTS
A LA NIT DELS CAMPIONS DEL BARCELONÉS.









(Hotel Hesperia Tower, L’Hospitalet del Llobregat: Josep Maria)

A l’Hotel Hesperia Tower de l’Hospitalet ha tingut lloc aquest vespre de  divendres, la “Nit dels Campions 2014” cerimònia que organitza la Federació Catalana de Futbol en la que es fan lliurament dels trofeus de campions a totes les entitats que tenen equips que s’han proclamat campions de lliga dels seus respectius campionats tant de futbol base masculí, com femení i futbol sala.

Després de tenir lloc aquest acte en anteriors jornades en diverses comarques catalanes (Tarragona, Vallès Occ, Penedès-Garraf, Anoia, Lleida, Maresme, Bages-Berguedà-Cerdanya, Girona, Terres de l’Ebre, Baix Llobregat i Osona) avui divendres ha arribat el torn de la comarca del Barcelonès.

Dues entitats blanc-i-blaves han estat presents. El RCD Espanyol en les dues vessants: El Cadet B (4rt. grup de preferent) i el Benjamí B (grup 3r de 1a. Benjamí) en nois, mentre que en noies, al marge de l’equip de “Titi” Camúñez, també avui present, el Cadet-Infantil Femení i l’Aleví-Benjamí-Prebenjamí, han sigut els dos equips que s’han proclamats campió de lliga en el futbol base femení català.
         
L’altre entitat “perica” present, la GPE Manigua amb els seus tres títols de lliga aconseguits enguany (Prebenjamí, Aleví, i Juvenil), encapçalada la representació manigüera pel President de Secció d’aquesta ambaixada perica, Josep Maria Perelló.

L’acte en si mateix ha consistit en un video en el que la FCF ha mostrat imatges dels esdeveniments més importants de la temporada del futbol català, en el que no ha faltat entre altres i hem pogut tornar a veure, les imatges del títol de la Copa de Catalunya Femenina que s’adjudicà el RCDE, finalitzant amb el llarg llistat de tots els equips campions.  Després  el torn pels parlaments amb representants de la FCF (amb el seu vicepresident al capdavant), Ajuntament de BCN, etc.   S’han fet varis lliuraments especials a diferents personalitats del món del futbol català, i s’ha passat el video del “joc net” en el que el primer futbolista que ha sortit és el menys net de tots i  més que presumptament, un veritable defraudador a l’erari públic.    

La part més important de l’acte ha consistit en recollir els trofeus acreditatius de campions per part de totes les entitats presents. Després ha tingut lloc un pica-pica (amb fideuà inclosa), amb begudes per tots els presents.  

La FCF un cop més no ha sabut fer-se respectar a l’hora del compliment de les seves pròpies normes establertes, i en comptes de dos o tres persones per equip campió, alguns clubs han dut dotze, quinze i el que els hi ha rotat davant la permissibilitat total dels organitzadors. La sala era ampla en quant a capacitat i s’ha omplert... malgrat tot les normes es posen per ser complides... Si aquestes no les saben fer complir,  imagineu-vos les del reglament als camps de futbol quan hi ha tants interessos en joc...







divendres, 20 de juny de 2014

DANONE NATIONS CUP 2014.

Aquest cap de setmana s’escriurà el darrer capítol del futbol base de la temporada que està a punt d’exhaurir els seus darrers dies.

Arriba la fase nacional espanyola de la Danone Nations Cup d'alevins, que com en els darrers anys  es ve celebrant a la Ciutat Esportiva Dani Jarque i els partits finals, al recentment batejat Power 8 Stadium, a Cornellà – El Prat.

La fase de classificació tindrà lloc a la Dani Jarque demà dissabte entre les 9:00h. i les 12:00h. i en horari de tarda des de les 16:30h. fins les 19:45h. El diumenge tindrà lloc la fase final a l’estadi, entre les 9:00 i les 14:20hores.

Enguany els setze clubs participants que han obtingut la classificació de les seves respectives zones geogràfiques han sigut: RSD Alcalá i Atlético de Madrid (campió i finalista zona Centre), CD Aluvión Cascante (campió de la fase Nord), CD Don Benito (fair play), CD Tenerife (campió zona Canàries), ENFAF (campió de la fase d’Andorra), Real Betis Balompié (guanyador de la Zona Sud), Real Club Celta de Vigo (campió de la zona nord-oest),  Real Zaragoza i Club Gimnàstic Tarragona (zona nord-est),  UE Cornellà i Fundació Marcet - CE Tecnofutbol,  (campió, i finalista del torneig celebrat a la Dani Jarque, en el que el FC Barcelona fou eliminat pel Tecnofutbol), Villarreal CF (guanyador de la Fase de Llevant) , així com  Escuelas Deportivas Danone, UD Levante (vigent campió del torneig) i l’amfitrió RCD Espanyol.

L’edició passada comptà amb el triomf de la UD Levante que s’imposà en la gran final al RCD Espanyol.  


SORTEIG.

Avui ha tingut lloc el sorteig de la fase prèvia de grups del torneig. L’Espanyol ha quedat enquadrat en el grup C juntament amb la UE Cornellà, l’Atlético de Madrid i EEDO Danone. En el grup A, UD Levante, Real Betis, CD Aluvión i Gimnàstic de Tarragona. En el grup B, Villarreal CF, Real Zaragoza, RSD Alcalá i Fundació Marcet i en el grup D, Real Club Celta, CD Tenerife, ENFAF i CD Don Benito.  

dijous, 19 de juny de 2014

TAULA FINAL DE GOLEJADORS.

FUTBOL-11

1er. EQUIP  Ll+CR ESPANYOL "B"  . JUVENIL "A" Ll+CR
SERGIO GARCÍA 12+1 JAIRO 9 JAFAR 16+1
STUANI 6+1 MAMADOU 7 MARC GUAL 14+1
VÍCTOR SÁNCHEZ 4 JOAN 5 IVÁN ÉCIJA 8+1
JHON CÓRDOBA 4 IVÁN SALES 4 JULIO REY 7
PIZZI 3+1 RAILLO 4 IAGO 5
COLOTTO 4 BORJA 3 TORITO 5
THIEVY 3 ADAY 2 ENTRENA 4+1
DAVID LÓPEZ 2+1 CLERC 2 LLUIS 3
HÉCTOR MORENO 1 CABALLÉ 2 TRAORÉ 3
LANZA 1 FERRAN MONZÓ 1 KIKE 2
SIMAO 0+2 CANARIO 1 AARÓN 1+1
VÍCTOR ÁLVAREZ 0+1 XAVI PUERTO 1 CAMPU 1
SIDNEI 0+1 RUBEN DUARTE 1 POL LIROLA 1
Pròpia porta 1 ROBER 1 ALFREDO 1
ALEX LÓPEZ 1
ERIC GRÀCIA 1
IAN PINO 1
ALAN ÁVILA 1
pròpia porta 1


JUVENIL "B" Ll+CC CADET "A" Ll+CC CADET "B" .
ADRIÁN RIVAS 8 ENRI 19+1 GUILLEM ANGLADA 28
CAMPU 7 PABLO ÁVILA 15 PAU SALVANS
24
CRISTOPHER 7 MARTÍ 9 FERRAN BRUGUÉ 16
RAFINHA 4 CHILIQUINGA 8 GAKU 7
ALEX LÓPEZ 3+1 JORDAN 5 FERRAN JUTGLA 5
ÈRIC GRÀCIA 2+1 JOEL SIERRA 4 FODE 4
JUAN ROSIQUE 2 JULI 4 MATEO 3
MARC NAVARRO 2 FERNANDO 2 IZAN 3
LATORRE 2 KEVIN 2 ALEX CUBEDO 3
OSCAR MELERO 2 ADRIÀ CABALLÉ 2 POL LOZANO 1
JOEL RIERA 1 ALEX BERMEJO 2 GUILLEM ESCARRABIL 1
OSCAR VILLANOVA 1 CÉSAR 1 CHILIQUINGA 1
LABIANO 1 EDGAR POCURULL 1 Pròpia porta 3
PATRICK 1 FERRAN BARRERA 1
Pròpia porta 1


INFANTIL "A" Ll+CC INFANTIL "B" . FEMENÍ "A" .
JOAN BERGÉ 12+1
NICOLÁS M.
17 BÁRBARA 13
MIGUEL 11+1 KILIAN 7 PALOMA 5
DANI RIBELLES 6 REDA ZAROUAL 6 MAPI LEÓN 4
SERGI SERRANO 4 MAXÍM 6 DÉBORA 4
GENAR 3 AITOR 6 NÚRIA MENDOZA 3
RODRIGO 3 PAU SÁNCHEZ 5 SÓNIA MATÍAS 2
BRUNO 2 POL SALVADOR 4 ALBA POMARES 2
JANDRO 2 DANI V. 4 CLAUDIA NETO 1
MARC SAMPER 2 ARNAU 3 SARA NAVARRO 1
ALEJANDRO JOSÉ 1 ALEJANDRO PÉREZ
2
ANDREA PEREIRA
1
JORDI 1 OT SERRANO
1
Pròpia Porta
1
ARNAU GIRALT 0+1 JULEN 1
JORDI CASTA 1
pròpia porta 2


FEMENÍ "B" . FEMENÍ "C" . JUVENIL-CAD. FEM.
YASMINA FERRERO 9 ANDREA GÓMEZ 16 CRISTINA CHAVERO 13
ANDREA GRANADOS 8 AINHOA 12 MARTA BARRERA 8
ARI FORMENT 7 CARLOTA 10 PAULA BOHÍGAS 8
ANDREA ALTMANN 7 EULÀLIA ABALLANET 5 LAIA TORRES 7
LAURA 7 CARLA MARTÍNEZ 5 JULIA MORA 5
MARLENE 5 SAFAE 4 ABIGAIL 4
HALEY 5 ANNA SUBIRANA 4 MARINA 4
AINHOA 4 ALBA DURÁN 3 ARI FONT 3
PAULA BOLTA 2 MARTA ZARAGOZA 3 ANNA RUÍZ 3
CHAMA 2 NEREA GÓMEZ 2 PAULA GERBOLÉS 2
EVA 1 MARTA GIMENO 1 BERTA 2
YAIZA 1 CLAUDIA TENA 1 CHARI 2
Pròpia porta 2 ABIGAIL 1 CANDELA 1
CRISTINA CHAVERO 1 MARTA MOLINA 1
JULIA MORA 1 ALBA GARCÍA 1
PAULA BOLTA 1 Pròpia porta 1
Pròpia porta 1


GOLEJADORS FUTBOL-7. TAULA FINAL

FUTBOL-7

ALEVÍ "A"   Ll+CC ALEVÍ "B" BENJAMÍ "A" Ll+CC
JORDI 36+4 MARC 9 ÁNGEL ALARCÓN 38+1
RUBÉN 16+4 ELI 9 ALEX ALÍVIA 36+3
NICO MEDINA 16+1 JUNIOR 8 ALEX PLAZA 21+2
AGUS 16 ISMAEL 8 FÉLIX MARTÍ 15+1
ERIC 9+1 GERARD VILÀ 6 JAN OLIVERAS 15+1
GERARD 7+2 IGAMI 6 ARNAU FUNUYET 11
AITOR 7+2 TXÚS 4 IVÁN GARRIDO 9
DERECK 7 GERARD ANGUITA 4 XAVIER JIMÉNEZ 8+1
JOEL BONA 3 AGUS 3 ARNAU VILLA 7
LUCAS 3 SERGI C. 3 VÍCTOR GARRIDO 6+1
OSCAR 2 FACUNDO 2 Pròpia porta 4
AARON 1+1 IAN 2
Pròpia porta 2 LUCAS 1
Pròpia porta 2

BENJAMÍ "B" PREBENJAMÍ
CADET- INF. FEMENÍ
Ll +CC
PAU FERNÁNDEZ 27 BIEL DEL VALLE 28 JULIA CERDÁN 64+6
BRUNO SERRANO 23 IVAN LAMUELA 27 CRISTINA GARRIGA 60+5
ADRIÀ MORA 22 GERARD CAMP 18 SARA ISMAEL 32+2
SERGIO RIVARES 15 AIMAR GARCÍA 8 ANDREA LÓPEZ 30+3
MARIO GONZÁLEZ 14 ERIC ALCAIDE 7 SHEILA GONZÁLEZ 31
CARLOS SÁNCHEZ 12 GERARD GONZÁLEZ 6 CRISTINA PÉREZ 24
TOMÁS CARBONELL 10 HÉCTOR GARRIDO 6 NATÀLIA GÓMEZ 10
MAHAMADOU 8 JAN VIRGILI 5 MÓNICA MAYORGAS 9
JAN FONT 5 ADRIÀ MORA 1 ARIADNA MARZO 7
DENÍS GUTIÉRREZ 4 Pròpia porta 1 NICOLE RUBIO 6
LUIS MARTÍNEZ 2 IRENE FERNANDEZ 6
MIREIA LÓPEZ 5
CLAUDIA MARCOS 4
LUISA RÓDENAS 1
CRISTINA CHAVERO 0+4
pròpia porta 7
       
INFANTIL B  FEM. Ll+CC INFANTIL  A FEMENÍ
ALEVÍ-BENJAMÍ Fem.
Ll+CC
CLAUDIA MARÍA 30+2 JULIA SERRAT 19 PAULA JIMÉNEZ 97+3
SANDRA SÁNCHEZ 31 SARA EXTREMERA 19 EVA FUSTER 79+1
AIDA ILLAS 24 ALEJANDRA G. 19 JULIA GUERRA 79
CARLA SÁNCHEZ 21 JUDITH VIÑAS 17 NATÀLIA ENCINAS 50
NAIRA  LÓPEZ 14+1 NEREA CHAVES 9 ROSES BADÍA 31+2
MÍRIAM JIMÉNEZ 12+1 PAULA MARTÍNEZ 7 LAURA QUERO 21+1
JULIA MANRIQUE 11 ENNIA FUSTER 6 MARÍA TOSTADO 18
ANDREA FERRER 10 SANDRA SÁNCHEZ 3 CARLA ARIZA 13
MARÍA MOLINA 6 PAULA BELLIDO 1 ARIADNA RUBIO 13
BLANCA OSORIO 6 SABINA PALACIOS 1 NOELIA MUÑOZ 12
PAULA JIMÉNEZ 4 Pròpia porta 2 PAULA SANABRIA 7
NEUS BRAVO 3 LUCÍA HERNÁNDEZ 2
JULIA GUERRA 1 LAIA ATANASIO 1
Pròpia porta 4 Pròpia porta 9





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M