divendres, 19 de setembre de 2014

CALENDARIS:
EL CALENDARI DELS PREBENJAMINS 2014/15

CALENDARI SEGONA BENJAMÍ, GRUP 8è
TEMPORADA 2014/15

PRIMERA VOLTA          ...... SEGONA VOLTA

Jornada 1 (05-10-2014) ..... Jornada 16 (08-02-2015)

C.F. BADALONA "C" - C.F. ALZAMORA  
S.E. MERCAT NOU MAGORIA  - ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  
C.E. L'HOSPITALET "B" - C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA  
A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B" - R.C.D. ESPANYOL "C"  
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA - U.E. SANT ANDREU "C"  
LA FLORIDA C.F. "B" - CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  
C.F. BUFALÀ "B" - C.D. SANT GABRIEL "C"  
VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D" - F.C. MARTINENC "B"  

Jornada 2 (12-10-2014) ..... Jornada 17 (22-02-2015)

C.F. ALZAMORA - VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D"  
ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  - C.F. BADALONA "C"  
C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA - S.E. MERCAT NOU MAGORIA  
R.C.D. ESPANYOL "C" - C.E. L'HOSPITALET "B"  
U.E. SANT ANDREU "C"  -  A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B"  
CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  - FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA  
C.D. SANT GABRIEL "C" - LA FLORIDA C.F. "B"  
F.C. MARTINENC "B" - C.F. BUFALÀ "B"  

Jornada 3 (19-10-2014)   ...... Jornada 18 (01-03-2015)

C.F. ALZAMORA - ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  
C.F. BADALONA "C" - C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA  
S.E. MERCAT NOU MAGORIA  - R.C.D. ESPANYOL "C"  
C.E. L'HOSPITALET "B" - U.E. SANT ANDREU "C"  
A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B" - CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA - C.D. SANT GABRIEL "C"  
LA FLORIDA C.F. "B" - F.C. MARTINENC "B"  
VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D" - C.F. BUFALÀ "B"  

Jornada 4 (26-10-2014) ...... Jornada 19 (08-03-2015)

ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  - VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D"  
C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA - C.F. ALZAMORA  
R.C.D. ESPANYOL "C" - C.F. BADALONA "C"  
U.E. SANT ANDREU "C" - S.E. MERCAT NOU MAGORIA  
CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  - C.E. L'HOSPITALET "B"  
C.D. SANT GABRIEL "C" - A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B"  
F.C. MARTINENC "B" - FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA  
C.F. BUFALÀ "B" - LA FLORIDA C.F. "B"  

Jornada 5 (02-11-2014)  ...... Jornada 20 (15-03-2015)

ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  - C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA  
C.F. ALZAMORA - R.C.D. ESPANYOL "C"  
C.F. BADALONA "C" - U.E. SANT ANDREU "C"  
S.E. MERCAT NOU MAGORIA  - CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  
C.E. L'HOSPITALET "B" - C.D. SANT GABRIEL "C"  
A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B" - F.C. MARTINENC "B"  
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA - C.F. BUFALÀ "B"  
VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D" - LA FLORIDA C.F. "B"  

Jornada 6 (09-11-2014)    ..... Jornada 21 (22-03-2015)

C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA - VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D"  
R.C.D. ESPANYOL "C" - ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  
U.E. SANT ANDREU "C" - C.F. ALZAMORA  
CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  - C.F. BADALONA "C"  
C.D. SANT GABRIEL "C" - S.E. MERCAT NOU MAGORIA  
F.C. MARTINENC "B" - C.E. L'HOSPITALET "B"  
C.F. BUFALÀ "B" - A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B"  
LA FLORIDA C.F. "B" - FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA  

Jornada 7 (16-11-2014)  .... Jornada 22 (29-03-2015)

C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA - R.C.D. ESPANYOL "C"  
ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  - U.E. SANT ANDREU "C"  
C.F. ALZAMORA - CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  
C.F. BADALONA "C" - C.D. SANT GABRIEL "C"  
S.E. MERCAT NOU MAGORIA  - F.C. MARTINENC "B"  
C.E. L'HOSPITALET "B" - C.F. BUFALÀ "B"  
A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B" - LA FLORIDA C.F. "B"  
VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D" - FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA  

Jornada 8 (23-11-2014)  .... Jornada 23 (12-04-2015)

R.C.D. ESPANYOL "C" - VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D"  
U.E. SANT ANDREU "C" - C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA  
CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  - ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  
C.D. SANT GABRIEL "C" - C.F. ALZAMORA  
F.C. MARTINENC "B" - C.F. BADALONA "C"  
C.F. BUFALÀ "B" - S.E. MERCAT NOU MAGORIA  
LA FLORIDA C.F. "B" - C.E. L'HOSPITALET "B"  
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA - A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B"  

Jornada 9 (30-11-2014)   ..... Jornada 24 (19-04-2015)

R.C.D. ESPANYOL "C" - U.E. SANT ANDREU "C"  
C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA - CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  
ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  - C.D. SANT GABRIEL "C"  
C.F. ALZAMORA - F.C. MARTINENC "B"  
C.F. BADALONA "C" - C.F. BUFALÀ "B"  
S.E. MERCAT NOU MAGORIA  - LA FLORIDA C.F. "B"  
C.E. L'HOSPITALET "B" - FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA  
VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D" - A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B"  

Jornada 10 (14-12-2014) ..... Jornada 25 (26-04-2015)

U.E. SANT ANDREU "C" - VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D"  
CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  - R.C.D. ESPANYOL "C"  
C.D. SANT GABRIEL "C" - C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA  
F.C. MARTINENC "B" - ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  
C.F. BUFALÀ "B" - C.F. ALZAMORA  
LA FLORIDA C.F. "B" - C.F. BADALONA "C"  
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA - S.E. MERCAT NOU MAGORIA  
A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B" - C.E. L'HOSPITALET "B"  

Jornada 11 (21-12-2014)  ..... Jornada 26 (03-05-2015)

U.E. SANT ANDREU "C" - CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  
R.C.D. ESPANYOL "C" - C.D. SANT GABRIEL "C"  
C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA - F.C. MARTINENC "B"  
ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  -C.F. BUFALÀ "B"  
C.F. ALZAMORA - LA FLORIDA C.F. "B"  
C.F. BADALONA "C" - FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA  
S.E. MERCAT NOU MAGORIA  - A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B"  
VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D" - C.E. L'HOSPITALET "B"  

Jornada 12 (11-01-2015) ...... Jornada 27 (10-05-2015)

CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  - VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D"  
C.D. SANT GABRIEL "C" - U.E. SANT ANDREU "C"  
F.C. MARTINENC "B" - R.C.D. ESPANYOL "C"  
C.F. BUFALÀ "B" - C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA  
LA FLORIDA C.F. "B" - ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA - C.F. ALZAMORA  
A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B" - C.F. BADALONA "C"  
C.E. L'HOSPITALET "B" - S.E. MERCAT NOU MAGORIA  

Jornada 13 (18-01-2015) ...... Jornada 28 (17-05-2015)

CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  - C.D. SANT GABRIEL "C"  
U.E. SANT ANDREU "C" - F.C. MARTINENC "B"  
R.C.D. ESPANYOL "C" - C.F. BUFALÀ "B"  
C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA - LA FLORIDA C.F. "B"  
ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  - FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA  
C.F. ALZAMORA - A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B"  
C.F. BADALONA "C" - C.E. L'HOSPITALET "B"  
VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D" - S.E. MERCAT NOU MAGORIA  

Jornada 14 (25-01-2015)    .......Jornada 29 (24-05-2015)

VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D" - C.D. SANT GABRIEL "C"  
F.C. MARTINENC "B" - CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  
C.F. BUFALÀ "B" - U.E. SANT ANDREU "C"  
LA FLORIDA C.F. "B" - R.C.D. ESPANYOL "C"  
FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA - C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA  
A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B" - ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F  
C.E. L'HOSPITALET "B" - C.F. ALZAMORA  
S.E. MERCAT NOU MAGORIA  - C.F. BADALONA "C"  

Jornada 15 (01-02-2015)   ...... Jornada 30 (31-05-2015)

C.D. SANT GABRIEL "C" - F.C. MARTINENC "B"  
CE Pª BARCELONISTA BARCINO "B"  - C.F. BUFALÀ "B"  
U.E. SANT ANDREU "C" - LA FLORIDA C.F. "B"  
R.C.D. ESPANYOL "C" - FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA  
C.E. UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA - A.E. PENYA BARCEL. COLLBLANC-SANTS "B"  
ESCOLA ESPORTIVA GUINEUETA C.F - C.E. L'HOSPITALET "B"  
C.F. ALZAMORA - S.E. MERCAT NOU MAGORIA  
C.F. BADALONA "C" - VILA OLIMPICA CLUB ESPORTIU "D"

dijous, 18 de setembre de 2014

EL FUTBOL BASE DE L'ESPANYOL,
ALS ACTES DEL CENTENARI DEL CF MOLLET UE

Ahir vespre, al Mpal. dels Germans Gonzalvo de Mollet del Vallès, tingué lloc una de les jornades previstes dels actes commemoratius del centenari de la UE Mollet CF, amb la presència del RCD Espanyol donant suport a aquesta institució vallesana. Es van disputar dos encontres entre equips del futbol base d’ambdues entitats, en duels disputats entre equips infantils i cadets.
        

UE Mollet CF “A”: 1 – RCD Espanyol Cadet “B”: 7

Fitxa tècnica:
UE Mollet CF: Alex Gardner, Daniel Núñez, Pol Ruíz, José Ortega, Eric Santín, Arnau Rocabruna, Eduard Puig, Felipe Carrasco, Carlos Rubio, Isaac Contreras i Eric Mas.
També: Mark Montes (p.s.), Aleix Segura, José Mejías i Eduard Palacios.

RCD Espanyol: Aitor, Genar, Carlos, Julen Miñarro, Iván Gil, Tarrida, Miguel, Dani, Marc Pérez, Boira i Ivan Ariel.
També: Alejandro (p.s.), Ferran Vera, Bergé, Josep, Oscar...

Àrbitre: Aitor Garrido Rodríguez, de la delegació de Granollers. Cartolines grogues als locals Pol Ruíz, m. 6; José Ortega (m.16 i m. 67) i Isaac Contreras, m. 78.

Gols: 0-1: Genar, m. 17; 1-1: Eric Santín, m. 21; 1-2: Carlos, m. 28; 1-3: Dani, m., 44; 1-4: Ivan Ariel, m. 65; 1-5: Ivan Ariel, m.68; 1-6: Miguel, m. 73; 1-7: Tarrida.  


UE Mollet CF “A”: 0 – RCD Espanyol Infantil “A”: 8

Fitxa tècnica:
UE Mollet CF: Pau Bou, Sergi Pifarré, Antonio Calle, Alex del Cura, Fran Macías, Álvaro Rubio, Carlos Morcillo, Ignasi Terradas, Roc Pan, Francesc Méndez i Arnau Ortega.
També: Alex Rovirosa, David Moreno, Adrián Crespo, i Jaume Ramoneda

RCD Espanyol: Juanvi, Bañuls, Víctor Sanchís, Jordi, Dani, Ot, Kilian, Julen, Nico, Arnau i Maxím.
També: Ángel (p.s.), Pau Sánchez, Sergi Benítez, Alejandro, Domingo García i Reda.

Àrbitre: Sergi Asensio Alba, de la delegació de Granollers.

Gols: 0-1: Kilian, m. 11; 0-2: Dani, m. 14; 0-3: Bañuls, m. 25; 0-4: Kilian, m. 27; 0-5: Maxím, m.39; 0-6: Maxím, m. 52; 0-7: Maxím, m.55; 0-8: Ot, m.63.


      

L'ESPANYOL CAU A QUARTS EN EL TORNEIG DE RIPOLLET,
AMB L'EQUIP BENJAMÍ DE PRIMER ANY

El passat dissabte va tenir lloc la disputa del Torneig Benjamí del CF  Ripollet, amb la participació de setze equips dividits en quatre grups. Tant RCD Espanyol, FC Barcelona,  UE Cornellà i Damm CF van partiipar-hi amb equips benjamins de primer any. El guanyador del torneig fou el Gimnàstic de Tarragona que derrotà al UE Mollet CF, botxí d'Espanyol i Barcelona. 


TORNEIG BENJAMÍ CF RIPOLLET 2014

FASE PRÈVIA DE GRUPS

GRUP 1
VILA OLÍMPICA CE: 1 - EF MATARÓ:0
RCD ESPANYOL "B": 2 - CF REUS DEPORTIU: 1
VILA OLÍMPICA CE: 0  - RCD ESPANYOL "B": 3
EF MATARÓ: 0 - CF REUS DEPORTIU: 2
VILA OLÍMPICA CE: 1 CF REUS DEPORTIU: 0
EF MATARÓ: 0 - RCD ESPANYOL"B": 2

CLASSIFICACIÓ: 1er: RCD Espanyol: 9 punts; 2n. Vila Olímpica: 6 punts; 3r. CF Reus Deportiu: 3 punts; 4rt: EF Mataró: 0 punts. 

GRUP  2
CF RIPOLLET: 0 - UE VILASSAR MAR: 3
FC BARCELONA: 4 - ATLÈTIC SEGRE: 0
CF RIPOLLET: 1 - FC BARCELONA: 5
UE VILASSAR: 5 - ATLÈTIC SEGRE: 1
CF RIPOLLET: 0 - ATLÈTIC SEGRE: 0
UE VILASSAR MAR: 2- FC BARCELONA: 5

CLASSIFICACIÓ: 1er. FC Barcelona: 9 punts; 2n. UE Vilassar Mar: 6 punts; 3r: CF Ripollet: 1 punt; 4rt. Atlètic Segre: 1 punt.

GRUP 3
UE CORNELLÀ: 0 - UE MOLLET: 6
GIMNÀSTIC TARRAGONA: 3 - CF LES FRANQUESES: 1
UE CORNELLÀ: 1 - GIMNÀSTIC TARRAGONA: 2
UE MOLLET: 0 - CF LES FRANQUESES: 0
UE CORNELLÀ: 1 - CF LES FRANQUESES: 2
UE MOLLET: 0 - GIMNÀSTIC TARRAGONA: 1

CLASSIFICACIÓ: 1er. Gimnàstic Tarragona:  9 punts; 2n. UE Mollet, 4 punts; 3r. CF Les Franqueses; 4 punts; 4rt: UE Cornellà: 0 punts

GRUP 4
EC GRANOLLERS: 2 - CE SABADELL: 4
AEC MANLLEU: 0 - CF DAMM: 4
EC GRANOLLERS: 1 - AEC MANLLEU: 2
CE SABADELL: 3 - CF DAMM: 1
EC GRANOLLERS: 0 - CF DAMM: 1
CE SABADELL: 0 - AEC MANLLEU: 1

CLASSIFICACIÓ: 1er. CE Sabadell, 6 punts: 2n. Damm CF: 6 punts; 3r. AEC Manlleu: 6 punts; 4rt. EC Granollers: 0 punts 


SEGONA FASE

QUARTS DE FINAL:

RCD ESPANYOL"B" -  UE MOLLET: 3-7
FC BARCELONA -  CF DAMM: 2-0
UE VILASSAR * P - CE SABADELL: 4-4
VILA OLÍMPICA CE - GIMNÀSTIC TARRAGONA: 2-4

SEMIFINALS:

FC BARCELONA - UE MOLLET: 1-3
GIMNÀSTIC TARRAGONA - UE VILASSAR MAR: 7-0

FINAL: 

GIMNÀSTIC TARRAGONA: 2- UE MOLLET: 1


CADET "B" DEL RCD ESPANYOL 2014/15

RCD ESPANYOL
CADET "B" 2014/15
.
NOM I COGNOMS
 PROCEDÈNCIA: ANY CLUB
NASCUT... DEMARCACIÓ
AITOR Valenzuela Céspedes 2012. Santa Eulàlia CF Barcelona, 10/01/00. Porter
SERGI Boira Abad 2010. UD Cornellà Barcelona, 14/07/00 Lat. Dret
BRUNO Lorente de los Santos 2007. Escola RCDE Barcelona, 02/02/00 Lat. Dret
GENAR Fornés Casasús 2013. Damm CF Barcelona, 17/01/00 Lateral Esq.
Gerard BROSSA Vial 2012. CE Europa Barcelona, 12/02/00. Def. Central
JORDI Rodríguez Queralt 2010. FC S.Cugat Esport Sant Cugat 28/10/00 Lateral Esq
MIGUEL Martínez Navarro 2008. CE Sant Gabriel Barcelona, 11/11/00 Migcampìsta
Sergi SERRANO Bernat 2012. CE Vila Olímpica Barcelona, 24/01/00. Extrem
Joan BERGÉ Roche 2012. CE Europa Barcelona, 14/12/00. Extrem
ARNAU Giralt Ribalta 2012. Gimn.Manresa Manresa, 30/03/00. Mitja Punta
DANI Ribelles Rueda 2007. Escola RCDE
Barcelona, 23/10/00 Davanter
MARC Pérez Guirao 2013. CE Sant Gabriel Barcelona, 07/05/00 Mig
ALEJANDRO José Marqués Méndez 2013. Real Esppor (VEN) Veneçuela, 04/08/00 Davanter
JOSEP Puig Pascual (segueix B) 2008. EFO 87
Olesa Monts.,11/2/99 Ext.D/ Davanter
FITXATGES:  PROCEDÈNCIA: Neixament; lloc i data. Demarcació
Alejandro Martínez Cárdenas 2014. UD Marianao Poblet Barcelona, 15/04/00. Porter
CARLOS García -Diez Sánchez 2014. CE Europa Barcelona, 07/07/00. Central
JULEN Miñarro Jiménez 2014. UFB Jàbac Terrassa Rubí,  26/01/00. Central
MARC González Iglesias 2014. UFB Jàbac Terrassa Rubí, 09/08/00. Lateral Esquerre
FERRAN Vera Filella 2014. UFB Jàbac Terrassa Barcelona, 11/03/00. Central/ Mig
IVÁN Gil Calero 2014. UD Marianao Poblet Sant Boi Ll., 18/01/00 Mig
Alejandro "ALEX" Ramos Rodríguez 2014. RC. Celta de Vigo 2000. Mig
OSCAR Coll Soler 2014. Junior CF Barcelona, 19/06/00.  Mitja punta
POL Tarrida Costa 2014. CE Europa Barcelona, 17/01/00. Extrem/Lat
IVÁN ARIEL Paredes Mariño 2014. UE Sant Andreu Milagros (EQU), 26/01/00 Davanter
David ALAMO Torres 2014. Girona FC Girona, 16/10/00. Davanter
BAIXES 2013/14  PROCEDÈNCIA:
(ANY i CLUB) Nascut.  (Fitxa en 2014 per)
MANEL Martí Marrón 2011. FC Sant Cugat Esp. St.Cugat V, 25/1/00 Porter (Cornellà)
Ignaci Orteu Pons "NACHO" 2011. CE. Premià de Dalt
Barcelona, 4/04/00 Central (Damm CF)
TONI Paredes García 2007. Salesians Mataró Mataró, 2/01/00 Davanter (EF Mataró)
JOSEP Viñas Canals 2010. EC Granollers La Batlloria, 29/06/00 Mig(Girona FC)
JANDRO Orellana Gómez 2012. EF Gavà Barcelona, 07/08/00. Mig (FCB)
Marc SAMPER Segura   * 2011. Jàbac i Terrassa Terrassa, 15/09/00 Davanter (Jàbac)
RODRIGO Sánchez Rodríguez  * 2013. Atlético de Madrid Telayuela, 16/02/00 Extrem (FCB)
ALEIX Larraga Noguera * 2010. UD. At. Gramenet El Masnou, 20/04/00 Central
MARC Rodríguez Cañero  * 2010. FC S.Cugat Esport Sant Cugat V., 20/10/00 Extrem

COS TÈCNIC CADET "B" 2014/15
NOM I COGNOMS CÀRREC
SERGIO ESPEJO BASILIO Entrenador
LUIS ADRIÁN GONZÁLEZ GARCÍA 2n. Entrenador
ELADIO BAHAMONDE BAUTISTA Delegat
XAVIER PASCUAL CASTELLET Fisioterapeuta
* NOTA: Les quatre darreres baixes d'aquesta taula, van tenir lloc durant diferents moments de la temporada 2013/14.   



L'ALEVÍ "A" GOLEJA (3-0) AL BARÇA, PERÒ PERD
LA FINAL DEL IV MEMORIAL JORDI PITARQUE A L'AMPOLLA


Dissabte 13 de Setembre va tenir lloc a l’Estadi Mpal. de l’Ampolla, la quarta edició del Memorial Jordi Pitarque i Ceprià, que organitzava l’Associació Esportiva Jordi Pitarque en record d’ aquest futbolista nascut a l’Ampolla que va morir als vint-i-tres anys després de tres aturades cardiorespiratòries mentre defensava els colors del CF Reus Deportiu.

El passat 6 de setembre va tenir lloc la Fase Prèvia entre 24 equips de les Terres de l'Ebre i Tarragona a l'Estadi Municipal de l'Ampolla. Els equips que van obtenir el bitllet per disputar el Memorial foren  el CE Santes Creus, la UE Rapitenca i el CEF Sant Pere i Sant Pau en resultat guanyadors de les tres finals disputades davant EF Escola Valls, UD Salou i Cambrils UCE respectivament, i després de quedar líders dels seus respectius grups.

En aquest memorial hi ha participat en la seva fase final setze equips, i al marge del RCD Espanyol, hi ha pres part equips de la talla del Valencia CF, Villarreal CF, FC Barcelona, UE Cornellà,  CF Damm, At. Segre, així com equips d'aquells indrets.  

El vencedor fou el CF Villarreal en derrotar a la final al RCD Espanyol Aleví “A”, remuntant el gol inicial dels espanyolistes anotat per Marc Pubill. En les semifinals, el quadre de Xavi Morón va donar complida compta del FC Barcelona, al que va golejar per un concloent 3-0.
    

FASE DE GRUPS.  
GRUP A:
UE RAPITENC: 0 - UE CORNELLÀ: 7
REUS DEPORTIU CF: 1 - RCD ESPANYOL: 3
RCD ESPANYOL: 3 - UE CORNELLÀ: 1
REUS DEPORTIU: 6 - UE RAPITENC: 0
RCD ESPANYOL: 12 - RAPITENC: 0
UE CORNELLÀ: 1 - CF REUS DEPORTIU: 1

CLASSIFICACIÓ: 1er. RCD Espanyol: 9 punts;  2n: UE Cornellà: 4 punts; 3r. CF Reus Deportiu: 4 punts; 4rt: UE Rapitenc: 0 punts      

GRUP B:
CF SANT PERE I SANT PAU: 0 - CF DAMM: 3
CF POBLA MAFUMET: 0 - FC BARCELONA: 9
FC BARCELONA: 4 - DAMM CF: 0
CF POBLA MAFUMET: 1 - CF SANT PERE I SANT PAU:4
DAMM CF - CF POBLA MAFUMET (3-0 descans)
CF SANT PERE I SANT PAU:  - FC BARCELONA (0-6descans) 

CLASSIFICACIÓ: 1er. FC Barcelona: 9 punts; 2n: Damm CF: 6 punts; 3r: CF Sant Pere i Sant Pau: 3 punts; 4rt: CF Pobla Mafumet. 

GRUP C:
GIMNÀSTIC TARRAGONA: 1 - CF SANTES CREUS: 1
CF SANTES CREUS: 1 - CD BENICARLÓ: 0
GIMNÀSTIC TARRAGONA: 0 - VILLARREAL CF: 2
VILLARREAL CF: 8 - CD BENICARLÓ: 0
CD BENICARLÓ: 1 - GIMNÀSTIC TARRAGONA: 7
CF VILLARREAL: 4 - CF SANTES CREUS: 0

CLASSIFICACIÓ: 1er. CF Villarreal: 9 punts; 2n: Gimnàstic: 4 punts; 3r.: CF Santes Creus:4 punts; 4rt: CD Benicarló: 0 punts  

GRUP D:
CF AMPOLLA: 0 - CONTROL I PASSE: 1
AT. SEGRE: 8 - CF AMPOLLA: 0
AT. SEGRE: 0 - VALENCIA CF: 2
VALENCIA CF: 3 - CONTROL I PASSE: 0
CONTROL I PASSE: 0 - AT. SEGRE: 1
VALENCIA: 5 - CF AMPOLLA: 0

CLASSIFICACIÓ: 1er. Valencia CF: 9 punts; 2n: At. Segre: 6 punts; 3r: Control i Pase: 3 punts; 4rt. CF Ampolla: 0 punts

SEGONA FASE:
QUARTS DE FINAL:

RCD ESPANYOL: 2 - CF DAMM:1
FC BARCELONA: 3 - UE CORNELLÀ: 0
VALENCIA CF: 1 (*P) - GIMNÀSTIC TARRAGONA: 1
VILLARREAL CF: 8 - At. SEGRE: 0

SEMIFINALS:

RCD ESPANYOL: 3 (Junior, Marc, Estanis) - FC BARCELONA: 0
VILLARREAL CF: 3 - CF VALENCIA: 1

FINAL:

RCD ESPANYOL: 1 (Marc) - VILLARREAL CF: 2


dimecres, 17 de setembre de 2014

LA PLANTILLA DEL FILIAL FEMENÍ ESPANYOLISTA 2014/15










RCD ESPANYOL TEMPORADA 2014/15 RCDE  FEMENÍ "B"
Noms i cognoms Lloc i Data Naixement Pocedència (any-club) Demarcació
VEROnica Geva Blanco (lesionada)  Barcelona,  22/12/84 (2na. Etapa)Badalona CF 2012. Porter
LAIA Díaz Reyes 12/08/1996 2013. UE Sant Andreu. Lateral Dret 
Mónica BÁCTER Montmany Castellterçol, 14/11/95 Castellterçol FS, 2007. Migcampista
MAYRA Tárraga Manzanal Colombia, 24/04/96 RCDE 2008. Mig /Central
EVA Blanco Cercos (lesionada) 15/01/95 2011. CE Sant Gabriel. Mig/central
YAIZA Pérez Dalmau Barcelona, 11/11/95 UE Sant Andreu 2012. Migcampista
Sara NASSIM López Barcelona, 13/04/1992 2013. UE Sant Andreu. Migcamp.
Jasmina CHAMArro Martínez 16/06/92 Badalona CF 2012. Migcampista
Andrea ALTMANN Solares Barcelona, 08/03/93 (2n.etapa) 2013.S.Gabriel. Migcampista 
ANDREA Granados Cabezas Sta.Perpetua M,23/4/96 CE Sabadell.2010 Extrem
HALEY Justine Feliu. Victoria (Texas USA)1/09/95 Sant Gabriel (Oct 2012). Extrem Dret
YASMINA Ferrero Fernández 10/10/1994 2013. CE Sant Gabriel B. Extrem Esq
LAURA Casanovas Díaz S.Llorenç Savall, 02/08/95 2012. FC Sant Cugat. Davantera
ARIadna Forment Castellví  Sant Cugat, 13/08/94 FC Sant Cugat 2006. Davantera
ASCENDEIXEN DEL "C"i Juv Lloc i data nexement Procedència. Club, i any. Demarcació
ANDREA Giménez Gràcia  (C)
2013. CE Sant Gabriel
03/09/1997. Porter
ARANzazu Cerdá Nacarino (Juv)
2007. EF Masquefà
Piera, 06/05/97. Porter
PAULA Bolta Hernández (C)
2013. CF Pallejà
21/01/1997. Migcampista
AINHOA Alonso Salvador (C) 20/11/97.  2012 CE Sant Gabriel. Extrem Esq
FITXATGES Lloc i data nexement Procedència: Any  i Club. Demarcació
ARIadna Sáez Corroto ( fitxa Juv ) 02/01/98 CE Sant Gabriel juv 2014. Porter
ÁNGELA Barroso Álvarez  15/09/96 Atlètic Prat 2014 Central
Mireia Gironés Maricalva "PEQUE" 12/04/94 PBB La Roca 2014. Lateral Esquerre
Núria BARNIOL Pujol Vic, 30/04/93 Sant Quirze Besora 2014 Extrem
CARLA Moyano Ruíz Barcelona, 23/07/96 FC Barcelona "B" 2014 Extrem

COS TÈCNIC RCD ESPANYOL FEMENÍ "B" 2014/15
ENTRENADORA: JULIANA GARCÍA VILLAR
FISIOTERAPEUTA ESTHER MARTÍNEZ ARRABAL
DELEGADA Mª ROSA PEDROSA BUITRAGO
COORDINADORA FUT FEM BASE FRANCISCA "TITI" CAMÚÑEZ


Nota 1: la porter fitxada del Sant Gabriel Ariadna Sáez, tindrà fitxa del Juvenil. Va debutar amb el filial en la primera jornada de lliga, doncs les lesions d'Irina Torrent al primer equip i de Vero al filial, han fet que durant la pretemporada hagi compartit la porteria espanyolista del B amb Andrea González i amb Aranzazu Cerdà.

Nota 2: Mayra, Sara Nassim, Haley i Ari Forment tenen fitxa del filial, però les baixes abundants al quadre de José Antonio Montes fan que vagin i segueixen anant convocades les quatre futbolistes amb el primer equip com ha succeït durant la pretemporada i en els dos partits oficials disputat pel primer equip femení.      





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M