dissabte, 20 de desembre de 2014

UN ANY MÉS, TINGUÉ LLOC AHIR NIT,
EL SOPAR DE NADAL DE LA GPE MANIGUA














(Hotel Hesperia del Mar; Barcelona: Josep Maria)

Ahir nit, a l’Hotel Hesperia Mar al carrer Espronceda de la capital de Catalunya, tingué lloc el tradicional sopar de Nadal de la GPE Manigua.  Amb la presència del conseller director de gestió de control de l’entitat, Ramon Robert, i sota la presidència de Dani Bosch, aquesta ambaixada perica que dins de pocs mesos complirà seixanta anys (seixanta anys sense trampa ni cartró, amb documents fidedignes que així ho demostren) celebrà un any més aquest tradicional esdeveniment aplegant-se un bon grapat de pericos dels que sempre estan en primera línia social a la nostra entitat en torn a un esplèndid àpat.  La Federació Catalana de Penyes del RCD Espanyol estigué representada per la seva Vice-presidenta segona, Araceli Pérez.  

Al sopar hi van estar representades les següents penyes del RCD Espanyol: Els Incansables, P. Blanc Blava de Martorell, Penya Espanyolista de Cornellà (amb Xavi Edo també de la junta de la FCPE), Sarrià Nord, i la Penya Blanc Blava de Sabadell. Totes elles, junt a l’Hotel Hesperia per les facilitats donades, els hi van ser lliurats els recordatoris d’aquest esdeveniment.    

Com també ve sent tradicional, durant el sopar es projectà un dvd amb composició musical inclosa obra del vice-president Jordi Llopis amb el detall  de totes les activitats i esdeveniments que la penya ha pres part en aquest darrer any, i els èxits i actes relacionats amb el futbol base de l’entitat, sota les notes de l’himne de la GPE Manigua, no faltant tampoc els actes de l’Aplec de Penyes i Gala de Penyes en que aquesta ambaixada espanyolista barcelonina ha estat present durant aquest 2014, mentre sonava l’himne de les Penyes del RCDE.   

En aquest sopar com ve sent també habitual es lliuraren les següents distincions: a la difusió del sentiment espanyolista, el guardonat fou el professor d’economia de la Universitat de Barcelona, Gonzalo Bernardos, qui com a tertulià habitual en un munt de mitjans de comunicació, sempre ha fet palesa la seva condició de perico amb orgull, defensant el dret a la pluralitat esportiva. El guardó Elena Alcoverro fou per Domènec Gómez, penyista i activista perico,  per la seva trajectòria de perico a la Penya Manigua, a la Penya El Perico Urbà, a la FCPE i a la publicació espanyolista 23 Perico com a redactor en cap (el seu director, Sergio Fidalgo en la seva condició de soci manigüero també estigué present).

En el moment dels parlaments intervingueren els dos guardonats, Gonzalo Bernardos i Domènec Gómez, Dani Bosch com a President de la GPE Manigua,  Araceli Pérez representant la FCPE, i tancà protocol·làriament el torn dels parlaments el Conseller Ramon Robert.  El conseller representant al RCD Espanyol feu lliurament d’una placa a la GPE Manigua que recollí el President Dani Bosch.

No faltaren els habituals sorteigs de productes pericos, i finalment passada l’una de la matinada tancà l’acte el conductor i speaker del mateix, Antoni Itarte, agraint un any més la presència dels assistents amb unes emocionades paraules del que representa ser perico dins d’aquesta societat.                    

Serveixin aquestes darreres paraules en aquest relat d’aquest sopar de Nadal de la GPE Manigua, per mostrar la satisfacció reconeguda i segur compartida per tots els presents,  en vers el soci número de l’entitat manigüera, Jordi Llopis, qui després d’un any molt dur viscut per ell, està ja plenament amb nosaltres altre cop. A ell va dedicat aquest ampli reportatge gràfic,  i aquestes darreres sentides paraules. 
  





divendres, 19 de desembre de 2014

REMUNTADA EN EL TRAM FINAL
DE LES MÉS PETITES DEL FUTBOL FEMENÍ

RCD Espanyol Aleví-Benjamí Femení: 4  -  UD Viladecans: 2

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Lucía Hernández, Lara Collado, Mireia Andrés, Laura Mas, Carla Giménez, Ainhoa Moreno i Claudia Gómez.
També: Carla Llanes, Irune Prats (p.s.), Rosario Berman, Berta Egea, Iris González, Claudia Montero, Jannet Rodríguez i Eva Félix.

UD Viladecans: Julia Lata, Ruth Manjón, Natàlia Morcillo, Ariadna Lozano, María Calderón, maría Baños i Carla Amezcua.
També: Nayara Urquiza, Ester Ruíz i Edurne Gurrutxaga.

Àrbitre: Jorge Ródenas Oliver, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Claudia Gómez, m. 11; 1-1: Edurne Gurrutxaga, m. 24; 1-2: María Calderón, m. 32; 2-2: Iris González, m. 36; 3-2: Eva Félix, m. 44; 4-2: Claudia Gómez, m. 47.

Incidències: Encontre corresponent a la 10èna. jornada del campionat de lliga de Primera Divisió Aleví-Benjamí-Prebenjamí femenina, disputat el matí del passat diumenge al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.


 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA.

CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 C.D. SANT GABRIEL 24 8 8 0 0 35 6
2 C.E. SABADELL F.C. 21 8 7 0 1 52 11
3 R.C.D. ESPANYOL 16 8 5 1 2 30 20
4 C.F. IGUALADA 15 8 5 0 3 28 26
5 C.E. LLERONA 11 8 3 2 3 24 30
6 U.E. CENTELLES 10 8 3 1 4 22 32
7 U.D. VILADECANS 9 8 3 0 5 27 29
8 MARTORELL ASSOC. ESP. 6 9 1 3 5 9 28
9 UNIFICACIÓ STA. PERPÈTUA 4 8 1 1 6 19 29
10 ESCUELA F. BONAIRE 3 9 1 0 8 13 48

INFANTIL "B" FEMENÍ:
GOLEJADA A DOMICILI, DAVANT EL CUER

CF Molins de Rei: 0 – RCD Espanyol Infantil “B” Femení: 10

Fitxa tècnica:
CF Molins de Rei: Paula Martín, Neus Vila, Alicia Avilés, Ainoa Rodríguez, Nina Corresa, Andrea González i Laia Canut.
També: Marina Badía, i Judit Alquezar.

RCD Espanyol: Cora Pérez, Anna Fusté, Berta Ayma, Julia Maillo, Jesica Guillén, Judith Viñas i Alejandra Gràcia. 

També: Paula Argelaget (p.s.), Nerea Chaves, Enma Ramírez, Sara Extremera, Mar Serracanta, Alba Fernández i Irene Corral.


Àrbitre: Joel Piqué Gálvez, de la delegació d ‘El Baix Llobregat.

Gols: 0-1: Judith Viñas, m.1; 0-2: Alejandra Gràcia, m. 6; 0-3: Julia Maillo, m. 15; 0-4: Sara Extremera, m. 25; 0-5: Andrea González, m. 26; 0-6: Nerea Chaves, m.34; 0-7: Alejandra Gràcia, m.45; 0-8:Enma Ramírez, m. 62; 0-9: Mar Serracanta, m. 70; 0-10: Mar Serracanta, m. 72.

Incidències: Encontre corresponent a la 10èna. jornada del campionat de lliga del grup 1er. de  Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat el matí del passat diumenge al Mpal. Josep Raich de Molins de Rei.   


 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 F.C. BARCELONA 30 10 10 0 0 135 4
2 R.C.D. ESPANYOL "B" 25 10 8 1 1 77 19
3 C.D. SANT GABRIEL 24 11 8 0 3 39 28
4 U.D. TANCAT 17 10 5 2 3 44 30
5 C.E. SABADELL F.C. "B" 17 10 5 2 3 45 33
6 C.D. FONTSANTA-FATJÓ 15 10 5 0 5 21 35
7 F.C. LEVANTE LAS PLANAS 14 11 4 2 5 23 40
8 PALLEJÀ C.F. 11 10 3 2 5 20 32
9 C.F. IGUALADA 8 10 2 2 6 24 56
10 FUNDACIÓ E. At. VILAFRANCA 8 10 2 2 6 23 63
11 U.D. VILADECANS 7 10 2 1 7 30 51
12 C.F. MOLINS DE REI 0 10 0 0 10 7 97

EL PREBENJAMÍ SALVA UN PUNT (3-3),
PERÒ S'ACOSTA PERILLOSAMENT A L'ABISME...

CE Penya Barcelonista Barcino: 3 -  RCD Espanyol Prebenjamí: 3


Fitxa tècnica:
P. Barcelonista Barcino: Guillem Ejarque, Iván Fernández, Xavier Alcolea, Jericó Lisandro, David Hernández, Valentín Zippes.
També: José Antonio, Ian Obispo.

RCD Espanyol: Jordi Saucedo, Sergi Peregrina, Gerard Luque, Pol Durán, Oriol Pallàs, Saúl Barrabés, i Oriol Alcoba.
També: Aitor Capitán (p.s.), Joel Alsina, Alejandro Domínguez, i Cristóbal Morales.

Àrbitre: Martín González Muelas, de la delegació de Barcelona.
   
Gols: 1-0: Valentín Zippes, m. 5; 2-0: Antonio Busian, m. 14; 3-0: Antonio Busian, m. 27; 3-1: Sergi Peregrina, m. 27; 3-2: Pol Durán, m. 29; 3-3: Saúl Barrabés, m. 34

Incidències: Encontre corresponent a la 10èna. jornada del campionat de lliga del grup 8è de Segona Divisió Benjamí, disputat el matí del passat divendres al Mpal. Menorca – Sant Martí de Provençals.   


  CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 8è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 CF ESC. ESPORTIVA GUINEUETA 30 10 10 0 0 62 25
2 U.E. SANT ANDREU "C" 27 10 9 0 1 49 12
3 F.C. MARTINENC "B" 27 10 9 0 1 46 18
4 C.D. SANT GABRIEL "C" 23 10 7 2 1 40 18
5 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 17 10 5 2 3 31 27
6 C.F. ALZAMORA 16 10 5 1 4 30 25
7 PENYA BARC. COLLBLANC SANTS 12 10 3 3 4 36 39
8 PENYA BARCELONISTA BARCINO "B" 12 10 3 3 4 37 42
9 VILA OLÍMPICA CLUB ESPORTIU 12 10 4 0 6 25 34
10 C.F. BUFALÀ "B" 11 10 3 2 5 33 34
11 C.E. L'HOSPITALET "B" 10 10 2 4 4 23 29
12 C.F. BADALONA "C" 9 10 3 0 7 34 27
13 R.C.D. ESPANYOL "C" 8 10 2 2 6 29 38
14 C.F. LA FLORIDA "B" 6 9 2 0 7 14 49
15 S.E. MERCAT NOU MAGORIA 5 9 1 2 6 18 45
16 UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA 1 10 0 1 9 17 62

COP D'AUTORITAT DEL FEMENÍ INFANTIL "C"

FC Martinenc: 1 – RCD Espanyol Infantil “C” Femení: 5

L’equip Infantil  “C” Femení del RCD Espanyol es va imposar amb tota claredat en el duel que enfrontava als dos primers classificats del grup segon de Segona Divisió Infantil femenina, disputat el passat dissabte al Mpal. del Guinardó. Amb aquest clar triomf (0-3 ja en el primer dels quatre períodes i 0-4 al descans), l’equip espanyolista allunya al FC Martinenc a sis punts, i avantatge en cinc a l’actual segon classificat, el Juventud 25 de Septiembre. Les blanc-i-blaves s’han adjudicat tots els punts en joc en els vuit encontres disputats. El proper diumenge a les 12:30h. a la Dani Jarque, l'equip perico rebrà la visita del CD Badía del Vallès, sisè a la taula.


Fitxa tècnica:
FC Martinenc: Alba Vigo, Nuria Merino, Laia Campa, Ana De Gracia, Judit Ausín, María Ara, i Míriam Ghachem.
També: Mireia López, Claudia Gomis, Alexia Martínez, Inés Campos i Clara Dueñas.

RCD Espanyol: Janet Martinez, Laura Sánchez, Diana Bertolín, Paula Sanz, Alba Martínez, Xènia Pèrez, i Rita Fernández.
També: Paula Gámez (p.s.), Claudia Francés, Míriam Maldonado, i Laura Quero.

Àrbitre: Marc Perelló Campañá, de la delegació de Barcelona. Va mostrar una cartolina groga a la visitant Paula Sanz, m.50

Gols: 0-1: Paula Sanz, m. 4; 0-2: Alba Martínez, m. 5; 0-3: Alba Martínez, m. 7; 0-4: Claudia Francés, m. 21; 1-4: M´riam Ghachem, m. 37; 1-5: Paula Sanz, m. 53.

Incidències: Encontre corresponent a la 10èna. jornada del campionat de lliga del grup 2n. de Segona Divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat la tarda del passat dissabte al Mpal. del Guinardó a Barcelona.


 CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL "C" 24 8 8 0 0 72 9
2 JUVENTUD 25 SEPTIEMBRE 19 8 6 1 1 52 20
3 F.C. MARTINENC 18 8 6 0 2 46 13
4 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 15 7 5 0 2 26 27
5 C.D. ARRABAL-CALAF GRAM. 12 7 4 0 3 29 15
6 C.D. BADÍA DEL VALLÈS 12 8 4 0 4 37 38
7 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 12 7 4 0 3 24 27
8 C.E. SABADELL F.C. "C" 7 7 2 1 4 22 27
9 F.C. SANT CUGAT ESPORT 6 8 2 0 6 27 42
10 C.E. SEAGULL 0 8 0 0 8 11 46
11 C.E. VACARISSES 0 8 0 0 8 4 86

BENJAMÍ "B": TAULES EN EL DUEL
ENTRE ELS DOS PRIMERS CLASSIFICATS (2-2)

CF Badalona “B”: 2  - RCD Espanyol Benjamí “B”: 2

Se li escapà el triomf al conjunt espanyolista en el darrer minut davant el CF Badalona en un duel entre els dos primers classificats d’aquest grup 3r. de Primera Benjamí. Els espanyolistes veuen reduïda l’avantatge al capdavant de la classificació a només tres punts després d’aquests dos empats consecutius (davant Badalona i davant Tecnofutbol a la Dani Jarque l’anterior jornada també 2-2) després de vuit jornades consecutives sumant de tres en tres.  Ara mateix, li treuen tres punts respecte al segon classificat, el FC Martinenc i quatre respecte l’Escola de Futbol Perfomance. El Badalona B, cau a la quarta posició a la classificació.

El pròxim encontre de l’equip blanc-i-blau serà davant CE Penya Barcelonista Barcino demà a les 13:30h. a la Ciutat Esportiva Dani Jarque amb arbitratge de Joan Aragonés Casares. Els blaugranes ocupen la tretzena posició a un sol punt del descens.  


Fitxa tècnica:
CF Badalona: Jan Serraviñals, Marc Barriga, Sergi Pérez, Bruno Espino, Aleix Mantenga, Xavier Cañada i Francisco García.
També: Sergi Requena (p.s.), Daniel Rodríguez i Pol Bistué.

RCD Espanyol: Alex García, Gerard González, Aimar García, Héctor Garrido, Gerard Collell, Gerard Camp i Eric Alcaide.
També: Víctor Martïnez (p.s.), Guillem Badía, Iván Lamuela i Biel del Valle.

Àrbitre: Daniel Guirao Cesareo, de la delegació de Barcelona.

Gols: 0-1: Iván Lamuela, m. 20; 0-2: Biel Del Valle, m 35; 1-2: Francisco García, m. 40; 2-2: Aleix Manteiga, m. 48.

Incidències: Encontre corresponent a la 10èna. jornada del campionat de lliga del grup 3r.de Primera Divisió Benjamí, disputat el matí del passat dissabte al Camp Mpal. de Badalona.  


  CLASSIFICACIÓ PRIMERA BENJAMÍ, GRUP 3r.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL "B" 26 10 8 2 0 49 16
2 F.C. MARTINENC 23 10 7 2 1 39 14
3 ESCUELA C.F. PERFOMANCE 22 10 7 1 2 35 22
4 C.F. BADALONA "B" 21 10 6 3 1 29 15
5 C.F. SANTA EULÀLIA 19 10 5 4 1 25 20
6 C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ 19 10 6 1 3 23 21
7 C.D. ARRABAL-CALAF GRAMENET 17 10 5 2 3 31 17
8 C.F. DAMM "B" 14 10 4 2 4 38 23
9 C.P. SARRIÀ 14 10 3 5 2 18 19
10 PENYA BARC. CINC COPES 13 10 4 1 5 30 26
11 C.F. TECNOFUTBOL "B" 11 10 2 5 3 35 28
12 VILA OLÍMPICA CLUB ESPORTIU 11 10 3 2 5 21 19
13 PENYA BARCELONISTA BARCINO 6 10 2 0 8 16 37
14 PENYA BARC. COLLBLANC-SANTS. 5 10 1 2 7 14 36
15 SISTRELLS C.F. 2 10 0 2 8 15 34
16 C.F. BUFALÀ 0 10 0 0 10 5 76

INFANTIL "A" FEMENÍ: DOBLE TRIOMF.
RECUPERA EL SEGON LLOC A LA CLASSIFICACIÓ

L’Infantil "A" Femení espanyolista ha recuperat el segon lloc a la classificació en disputar aquesta tarda de dijous el partit pendent que tenia a Manresa ajornat en el seu dia per les pluges. Les de Jaime Gerbolés han vençut clarament 1-6 a la capital del Bages, i juntament amb el triomf del passat dissabte davant UE Centelles per 3-1 (partit al que pertanyen aquestes fotografies), es fa amb els sis punts en joc que li permeten sobrepassar altre cop al Sant Gabriel a la taula i situar-se a un sol punt del líder. 

El proper encontre de les espanyolistes serà davant el CE Mercantil a Arrahona-Merinals (Sabadell), el pròxim diumenge a les 17:15h. 















RCD Espanyol Infantil Femení “A” 3 – UE Centelles: 1

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Sandra López, María Tostado, Paula Sanabría, Paula Jiménez, Natàlia Encinas, Julia Guerra i Ariadna Rubio.
També: Anna Antuña (p.s.), Noelia Muñoz, Carla Ariza, Roses Badía, Eva Fuster i Natasha Brough.

UE Centelles: Irene Baño, Andrea Montero, Ariadna Mínguez, Clara Rodríguez, Claudia Fernández, Blanca Saladrigues i Laura Pujadas.
També: Elena López, Rita Elías, Judit Autet, i Nerea Sánchez.

Àrbitre: Sergi Moriana Jiménez, de la delegació de Barcelona. Cartolina groga a Julia Guerra, m. 48

Gols: 1-0: Julia Guerra, m. 15; 2-0: María Tostado, m. 38; 3-0: María Tostado, m. 40; 3-1: Clara Rodríguez, m. 65.

Incidències: Encontre corresponent a la 10èna. jornada del campionat de lliga del grup 2n. de Primera Divisió Infantil-Aleví Femení, disputat en un dels sectors del camp 3r. de la Ciutat Esportiva el passat dissabte.   


CE Manresa: 1 - RCD Espanyol Infantil Femení “A”: 6

Fitxa tècnica:
CE Manresa: Julia Font, Laura Bastardes, Berta Gras, Esther Haro, Queralt Figuls, Julia Camps i Jana Pascual.
També: Nerea Rodríguez i Alba Romera.

RCD Espanyol: Anna Antuña, Paula Sanabria, Roses Badía, Paula Jiménez, Natàlia Encinas, Julia Guerra i Ariadna Rubio.
També: Sandra López (p.s.), Maria Tostado, Noelia Muñoz, Carla Ariza, Eva Fuster, i Natasha Brough.

Àrbitre: Jorge Santos Ventura, de la delegació del Bages.

Gols: 0-1: Natàlia Encinas, m. 4; 0-2: Roses Badía, m. 6; 1-2: Queralt Figuls, m. 8; 1-3: Paula Jiménez, m. 17; 1-4: Roses Badía, m. 18; 1-5: Eva Fuster, m. 21; 1-6: Eva Fuster, m. 58.

Incidències: Encontre corresponent a la 9èna. jornada del campionat de lliga del grup segon de Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina, ajornat per les inclemències meteorològiques el passat 29 de novembre, i disputat aquest vespre de dijous (com a tercera data després de anunciar-se primer el dimecres 17), al Nou Estadi Mpal. Congost de Manresa.     


 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 PENYA BLANC BLAVA LA ROCA 28 10 9 1 0 44 8
2 R.C.D. ESPANYOL 27 10 9 0 1 66 20
3 C.D. SANT GABRIEL "B" 25 10 8 1 1 37 19
4 U.E. CENTELLES 16 10 5 1 4 35 21
5 ESCUELA F. BONAIRE 15 9 5 0 4 29 29
6 C.E. MERCANTIL 12 10 3 3 4 28 25
7 C.E. MANRESA 11 10 3 2 5 24 31
8 VIC RIUPRIMER REFO FC 10 9 3 1 5 24 39
9 C.E. EUROPA 10 10 3 1 6 23 41
10 C. E. SABADELL F.C. 10 10 3 1 6 17 43
11 U.E. SANT ANDREU 6 10 2 0 8 29 47
12 C.E. PUIGREIG 1 10 0 1 9 19 52





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M