divendres, 16 de gener de 2015

SITUACIÓ COMPROMESA PEL PREBENJAMÍ
DESPRÉS D'UNA NOVA DERROTA, 4-0 AL GUINARDÓ

FC Martinenc Ben.”B”: 4 – RCD Espanyol Prebenjamí: 0

Derrota clara dels més petits del futbol base espanyolista en la seva visita al Guinardó per enfrontar-se al Martinenc, segon classificat d’aquest grup vuitè de segona divisió benjamí. 

L’equip entrenat per Erik Llorca es troba igualat a punts amb el Mercat Nou Magoria, equip que en aquests moments perdria la categoria juntament amb La Florida B i Unificació Ciutat Meridiana.

En el partit de demà a la Ciutat Esportiva Dani Jarque (16:15h.), els espanyolistes no poden permetre’s perdre més punts i davant el Bufalà CF “B” (vuitè classificat), hauran d'obtenir el triomf per evitar  caure en zona de descens.


Fitxa tècnica:
FC Martinenc: Marcos Riaño, Oscar Peguera, Gerard Graus, Yerai Sarmiento, Pau Bespín, Aleix Serrano, i Marco Pintauro.
També: Carlos Fernández, Pau Miñarro, Luis Antonio i Martí Agudo.

RCD Espanyol: Jordi Saucedo, Sergi Peregrina, Gerard Luque, Pol Durán, Oriol Pallàs, Saúl Barrabés, i Oriol Alcoba.
També: Aitor Capitán (p.s.), Joel Alsina, Alejandro Domínguez, i Cristóbal Morales.

Àrbitre: Raul López Trujillo de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Marco Pintauro, m. 7; 2-0: Pau Miñarro, m. 20; 3-0: Aleix Serrano, m. 28; 4-0: Gerard Graus, m 44.

Incidències: Encontre corresponent a la 12èna. jornada del campionat de lliga del grup 8è de Segona Divisió Benjamí, disputat a les 14:30h. del passat dissabte al Mpal. del Guinardó, a Barcelona.  


  CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 8è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 CF ESC. ESPORTIVA GUINEUETA 36 12 12 0 0 71 27
2 F.C. MARTINENC "B" 33 12 11 0 1 61 20
3 U.E. SANT ANDREU "C" 33 12 11 0 1 56 15
4 C.D. SANT GABRIEL "C" 23 12 7 2 3 44 29
5 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 21 12 6 3 3 39 33
6 C.F. ALZAMORA 20 12 6 2 4 40 30
7 VILA OLÍMPICA CLUB ESPORTIU 18 12 6 0 6 35 38
8 C.F. BUFALÀ "B" 14 12 4 2 6 43 37
9 C.E. L'HOSPITALET "B" 13 12 3 4 5 26 35
10 C.F. BADALONA "C" 12 12 4 0 8 40 34
11 PENYA BARC. COLLBLANC SANTS 12 12 3 3 6 41 46
12 PENYA BARCELONISTA BARCINO "B" 12 12 3 3 6 42 50
13 R.C.D. ESPANYOL "C" 11 12 3 2 7 36 44
14 S.E. MERCAT NOU MAGORIA 11 12 3 2 7 26 51
15 C.F. LA FLORIDA "B" 6 12 2 0 10 17 66
16 UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA 1 12 0 1 11 20 82

LES MÉS PETITES GUANYEN A STA. PERPÈTUA
I ES SITUEN SEGONES A LA CLASSIFICACIÓ.

Unificación C.F. Sta. Perpètua: 2 – RCD Espanyol Aleví-Benj. Femení: 4

Victòria del quadre entrenat per Alex Gassó a Santa Perpètua, en el que era l’inici de la segona volta del campionat. El quadre espanyolista s’ha situat en segona posició tot i que amb un partit més disputat que el CE Sabadell (tercer amb els mateixos punts que les espanyolistes). El proper encontre de l’equip perico serà diumenge a les 11:30 a la Ciutat Esportiva Dani Jarque, rebent la visita del CE Llerona, cinquè classificat.


Fitxa tècnica:
Unificación CF Sta. Perpètua: Alexandra Jiménez, Claudia Llamas, María Navarro, Alejandra Real, Evelyn Pérez, Paula Gallardo, i Kiara Duch.
També: Lucía Martín, i Isabel Maymo.

RCD Espanyol: Irune Prats, Rosario Berman, Laura Mas, Iris González, Jannet Rodríguez, Carla Llanes, i Claudia Gómez.
També: Lucía Hernández (p.s.), Lara Collado, Berta Egea, Mireia Andrés, Carla Giménez, Claudia Montero, Ainhoa Moreno i Eva Félix.

Àrbitre: Pablo de la Iglesia Muñoz, de la delegació de Sabadell.

Gols: 1-0: Kiara Duch, m. 12; 1-1: Claudia Gómez, m. 24; 1-2: Claudia Gómez, m. 34; 2-2: Kiara Duch, m. 48; 2-3: Claudia Gómez, m. 56; 2-4: Laura Mas, m. 66.

Incidències: Encontre corresponent a la 12èna. jornada (primera de la segona volta) del campionat de lliga de la Primera Divisió Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femenina, disputat el migdia del passat dissabte al Centre Municipal de Futbol Paco Navarro de Santa Perpètua de la Mogoda.  



 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA.

  CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 C.D. SANT GABRIEL 28 10 9 1 0 41 10
2 R.C.D. ESPANYOL 22 10 7 1 2 39 26
3 C.E. SABADELL F.C. 22 9 7 1 1 54 13
4 C.F. IGUALADA 16 10 5 1 4 31 31
5 C.E. LLERONA 15 10 4 3 3 30 34
6 U.D. VILADECANS 12 10 4 0 6 32 34
7 U.E. CENTELLES 11 10 3 2 5 28 39
8 MARTORELL ASSOC. ESP. 7 10 1 4 5 10 29
9 UNIFICACIÓ STA. PERPÈTUA 4 10 1 1 8 22 36
10 ESCUELA F. BONAIRE 3 9 1 0 8 13 48

DESCORATJADORA TORNADA DEL BENJAMÍ "B"
DESPRÉS DE L'ATURADA NADALENCA

Escuela C.F. Perfomance: 6 – RCD Espanyol Benjamí “B”: 1

Primera i dura derrota que pateix al llarg de la temporada el benjamí de primer any espanyolista. Els de Marc Pascual veuen com l’Escola CF Perfomance, després d’aquesta ampla golejada es situa amenaçador a només un sol punt del primer lloc a la classificació. Dissabte a les 13:30 l’Espanyol rep en altre complicat partit al FC Martinenc, quart a la classificació a 3 punts dels espanyolistes. Serà una bona oportunitat per demostrar que un dia dolent el té tothom i que el que va passar dissabte a bon segur, es va tractar d’un “accident” del que cal passar-ne pàgina el més aviat millor.


Fitxa tècnica:
E.CF. Perfomance: Iker Pérez, Sergi Melero, Adrià Gálvez, Rubén Pérez, Iván García, i Stefano Soria.
També: Alexander Pulamarín.

RCD Espanyol: Alex García, Guillém Badía, Aimar García, Héctor Garrido, Gerard Camp, Eric Alcaide, i Biel del Valle.
També: Víctor Martínez (p.s.), Gerard González, Gerard Collell i Iván Lamuela.

Àrbitre: Enric Rodríguez Tarrago, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Iván García, m. 9; 1-1: Sergi Melero (p.p) m. 11 ; 2-1: Adrià Gálvez, m. 22; 3-1: Sergi Melero, m. 26; 4-1: Iván García, m. 28; 5-1: Rubén Pérez, m. 35; 6-1: Rubén Pérez, m. 46.

Incidències: Encontre corresponent a la 12èna. jornada del campionat de lliga del grup 3r. de Primera Divisió Benjamí, disputat a les 14:30h. del passat dissabte al Complex Esportiu de la Bàscula de Barcelona.


  CLASSIFICACIÓ PRIMERA BENJAMÍ, GRUP 3r.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL "B" 29 12 9 2 1 62 23
2 ESCUELA C.F. PERFOMANCE 28 12 9 1 2 47 25
3 C.F. BADALONA "B" 27 12 8 3 1 36 16
4 F.C. MARTINENC 26 12 8 2 2 44 18
5 C.F. SANTA EULÀLIA 22 12 6 4 2 28 25
6 C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ 22 12 7 1 4 28 28
7 C.D. ARRABAL-CALAF GRAMENET 21 12 6 3 3 37 18
8 C.F. DAMM "B" 18 12 5 3 4 52 23
9 C.P. SARRIÀ 18 12 4 6 2 29 21
10 VILA OLÍMPICA CLUB ESPORTIU 15 12 4 3 5 27 24
11 C.F. TECNOFUTBOL "B" 14 12 3 5 4 46 31
12 PENYA BARC. CINC COPES 13 12 4 1 7 32 34
13 PENYA BARCELONISTA BARCINO 6 12 2 0 10 18 59
14 SISTRELLS C.F. 5 12 1 2 9 20 38
15 PENYA BARC. COLLBLANC-SANTS. 5 12 1 2 9 18 47
16 C.F. BUFALÀ 0 12 0 0 12 5 99

VICTÒRIES DELS INFANTILS FEMENINS









RCD Espanyol Infantil Femení “A”: 3 – CE Sant Gabriel “B”: 0

L’equip de Jaime Gerbolés es va tornar a imposar al quadre gabrielista (a la jornada inaugural l’havia vençut 3-8 al Ruíz Casado), recuperant amb aquests tres punts la segona posició a la classificació superant al rival de l’altre cantó del Besós.

El proper partit de les espanyolistes serà davant l’Europa, dissabte a les 10:00h. del matí al Mpal. de l’Àliga de Barcelona. L’equip de Gràcia ocupa la vuitena posició a la classificació (sobre dotze equips que hi ha al grup).   


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Anna Antuña, Noelia Muñoz, Paula Sanabria, Roses Badía, Paula Jiménez, Natàlia Encinas, i Julia Guerra.
També: Janet Martínez (p.s.), Alba Martínez, Carla Ariza, Eva Fuster, Natasha Brough, i Ariadna Rubio.

CE Sant Gabriel B: Marina Ortega, Verónica Gené, Míriam Carrasco, Ainoa Gual, Carla Lara, Clara Farriol, i Claudia Sancho.
També; Ingrid Parra (p.s.), Mireia Vallcorba, Paula Soto, Júlia Vegue, Elena Falcón i Sandra González.

Àrbitre: Tomás Alacio Calles, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Eva Fuster, m. 47; 2-0: Natàlia Encinas, m. 58; 3-0: Natàlia Encinas, m. 65.

Incidències: Encontre corresponent a la primera jornada de la segona volta (16èna.) del campionat de lliga del grup 2n. de Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat el matí del passat diumenge al Camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.  


 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 PENYA BLANC BLAVA LA ROCA 34 12 11 1 0 56 10
2 R.C.D. ESPANYOL 30 12 10 0 2 69 23
3 C.D. SANT GABRIEL "B" 28 12 9 1 2 43 22
4 ESCUELA F. BONAIRE 22 12 7 1 4 40 35
5 C.E. MERCANTIL 18 12 5 3 4 34 27
6 U.E. CENTELLES 16 12 5 1 6 38 30
7 C. E. SABADELL F.C. 13 12 4 1 7 26 53
8 C.E. EUROPA 13 12 4 1 7 28 46
9 C.E. MANRESA 12 12 3 3 6 28 40
10 U.E. SANT ANDREU 12 12 4 0 8 45 55
11 VIC RIUPRIMER REFO FC 10 12 3 1 8 29 55
12 C.E. PUIGREIG 1 12 0 1 11 26 66


Fundació E. At. Vilafranca: 0 – RCD Espanyol Inf. Femeni “B”: 13

Nova golejada del quadre entrenat per Rubén Rodríguez en l’inici de la segona volta del campionat. 
Diumenge al matí (10:00h. Ciutat Esportiva Dani Jarque), l’equip espanyolista intentarà frenar el passeig triomfal del FC Barcelona en aquesta categoria on no ha perdut encara cap punt. 
Les espanyolistes - segones a la taula -, al marge del derbi de la primera volta on no van pogué aturar al rival en un partit on les culers van ser força superiors, han cedit només un empat (a El Vendrell davant el CD Tancat) en el que portem de competició.

  

Fitxa tècnica:
Fundació Esp. Atlètic Vilafranca: Julia Thompson, Clara Arriazu, Laia Uix, Laura de la Parte, Laia Ferran, Nerea Morcillo, i María Gallego.
També: Joana Mateu, Xènia Tena i Elia Pelejá.

RCD Espanyol B: Paula Argelaget, Berta Ayma, Nerea Chaves, Julia Maillo, Jésica Guillén, Mar Serracanta i Enma Ramírez.
També: Cora Pérez (p.s.), Irene Corral, Alejandra Gràcia, Judith Viñas, Sara Extremera, Anna Fusté i Alba Fernández.

Àrbitre: Pablo Iván Guyet, de la delegació del Garraf – Penedès.

Gols: 0-1: Enma Ramírez, m. 4; 0-2: Mar Serracanta, m.12; 0-3: Mar Serracanta, m.15; 0-4: Mar Serracanta, m. 16; 0-5: Jésica Guillén, m. 17; 0-6: Sara Extremera, m. 20; 0-7: Judith Viñas, m. 23; 0-8: Judith Viñas, m. 30; 0-9: Alejandra Gràcia, m. 39; 0-10: Alejandra Gràcia, m. 44; 0-11: Nerea Chaves, m. 50; 0-12: Mar Serracanta, m. 60; 0-13: Mar Serracanta, m.65.

Incidències: Encontre corresponent a la primera jornada de la segona volta (16èna.) del campionat de lliga del grup 1er. de Primera Divisió Infantil-Aleví Femení, disputat el passat dissabte al matí a l’Estadi Mpal. de Vilafranca del Penedès.   


CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 F.C. BARCELONA 36 12 12 0 0 178 5
2 R.C.D. ESPANYOL "B" 31 12 10 1 1 98 20
3 C.D. SANT GABRIEL 24 11 8 0 3 39 28
4 U.D. TANCAT 23 12 7 2 3 56 34
5 C.E. SABADELL F.C. "B" 20 11 6 2 3 56 35
6 F.C. LEVANTE LAS PLANAS 17 12 5 2 5 26 41
7 C.D. FONTSANTA-FATJÓ 15 12 5 0 7 23 42
8 PALLEJÀ C.F. 14 12 4 2 6 22 52
9 FUNDACIÓ E. At. VILAFRANCA 11 12 3 2 7 37 76
10 C.F. IGUALADA 8 12 2 2 8 28 73
11 U.D. VILADECANS 7 12 2 1 9 32 62
12 C.F. MOLINS DE REI 0 12 0 0 12 7 134


dijous, 15 de gener de 2015

EL JUNIOR CAPGIRA
EL MARCADOR I DONA LA SORPRESA (3-2)

Junior CF: 3 – RCD Espanyol Infantil “B”: 2

Derrota del conjunt de Toni Velamazán en la visita al camp del Junior CF a Sant Cugat del Vallès, en el que era la tornada a la competició de la regularitat després de disputar el Torneig Internacional de F-7 a Arona, on l'equip espanyolista va arribar fins als quarts de final. 

Els pericos s’allunyen del primer lloc de la classificació, que en mans de la UD Cornellà “B” queda ja a 8  punts de distància. El proper encontre de l'infantil de primer any espanyolista serà dissabte a les 15:00h. a la Dani Jarque davant l’Hospitalet, segon a la classificació.


Fitxa tècnica:
Junior CF: Diego López, Francesc Novell, Lucas Carreter, Miquel Obach, Pau Víctor, Nicolás Van-Rion, Ernest López, Marc Lloangarriu, Jaume Carulla, Daniel Gonzálbez i Josep Oriol.
Suplents:  Marc Boix (p.s.), Oriol Faus,  Arnau Ventura, Alberto Tena, Alex Palaudarias,  Raul Montero i Marc Rovira.

RCD Espanyol: Iker, Marc, Daniel, Óscar, Marc Fuentes, Nacho, Robert, Aitor, Kante Samba, Jordi i Aarón.
Suplents: Darwin (p.s.), Xavi Pérez, Dereck, Hugo, Jaume, Nico Medina, i Rubén.

Àrbitre: Daniel Galera Serrano, de la delegació de Terrassa.

Gols: 0-1; Marc Lloangarriu (p.p.), m. 3; 1-1: Nicolás Van-Rion, m. 6; 1-2: Jordi, m. 13; 2-2: Marc Lloangarriu, m. 34; 3-2: Nicolás Van-Rion, m. 46.

Incidències: Encontre corresponent a la 12èna. jornada del campionat de lliga del grup 4rt. de Preferent Infantil disputat el matí del passat dissabte al camp del Junior CF, a Sant Cugat del Vallès.


  CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL, GRUP 4rt.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 U.D. CORNELLÀ "B" 28 12 8 4 0 28 7
2 C.E. L'HOSPITALET 22 12 7 1 4 36 16
3 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 22 12 6 4 2 23 12
4 R.C.D. ESPANYOL "B" 20 12 6 2 4 29 16
5 C.F. TECNOFUTBOL 20 12 6 2 4 24 15
6 ESCOLA F. GIRONÉS-SÀBAT "B" 19 12 5 4 3 29 24
7 F.C. SANT CUGAT ESPORT 18 12 4 6 2 23 18
8 JUNIOR C.F. 17 12 4 5 3 18 19
9 C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ 17 12 4 5 3 14 18
10 VILA OLÍMPICA CLUB ESP. 17 12 5 2 5 12 17
11 F.C. MARTINENC 16 12 4 4 4 24 19
12 U.E. MOLLET C.F. "B" 14 12 4 2 6 14 21
13 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 11 12 2 5 5 19 23
14 C.F. SANTA EULÀLIA 9 12 2 3 7 17 35
15 U.E. VILASSAR MAR 8 11 1 5 5 8 19
16 FUNDACIÓ PRIVADA HERMES 0 11 0 0 11 5 44


GOLEJADA D'UN BENJAMÍ "A", QUE ES JUGARÀ A CORNELLÀ
ARRIBAR INVICTE A LA MEITAT DEL CAMPIONAT










RCD Espanyol Benjamí “A”: 7 -  CE Sant Gabriel: 0

Nova victòria d’un Benjamí A espanyolista que s’ha adjudicat tots els punts en joc en els 14 encontres de lliga disputats. Aquest dissabte a les 14:45 h. finalitza la primera volta amb un partit per tot l’alt al nou Mpal. de Cornellà davant l’equip verd d’El Baix Llobregat. La UD Cornellà sorprenentment va perdre a la darrera jornada a Granollers (2-1) quan jugava per situar-se segon a la taula. Aquest honor correspon al Gimnàstic de Manresa que es troba a cinc punts dels pericos. El Barcelona B, tercer a la classificació,  està situat a sis punts del quadre entrenat per Xavier Corominas.

El passat dissabte va golejar sense cap tipus de problemes al CE Sant Gabriel per un contundent 7-0. L’equip gabrielista, ocupa ara la penúltima posició en zona de descens.  Deixà ja encarrilat el partit el conjunt perico en els primers dotze minuts. Amb el pas dels minuts l’equip espanyolista anà plasmant sobre el marcador la diferència existent sobre la gespa arribant al descans amb avantatge de 4-0, fins arrodonir el marcador final amb tres gols més.
   

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Pau Adín, Carlos Sánchez, Roger Hinojo, Miguel Carvalho, Pol García, Sergio Rivares, i Pau Fernández.
També: Mahamadou, Kareem Tunde, Denís Gutiérrez, Mario González, Iván Fernández i Carlos Boga (p.s.)

CE Sant Gabriel: Hugo Mingolla, Sergi Serrat, Kairi Ishikawa, Francisco Borrego, Carles Leandro, Martí Almirall, i Enzo Robles.
També: Ignacio Artigas, Javier Romano i Ilyas El Ouadaa.

Àrbitre: Enric Bureu Méndez, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Sergio Rivares, m.2; 2-0: Carlos Sánchez, m. 11; 3-0: Kareem Tunde, m. 14; 4-0: Sergio Rivares, m. 27; 5-0: Kareem Tunde, m. 29; 6-0: Miguel Carvalho, m. 33; 7-0: Pau Fernández, m. 45.

Incidències: Encontre corresponent a la 14èna. jornada (penúltima de la primera volta) del campionat de lliga del grup segon de Preferent Benjamí, disputat en un dels sectors del camp 3r. de la ciutat Esportiva Dani Jarque, el migdia del passat dissabte.     


  CLASSIFICACIÓ PREFERENT BENJAMÍ, GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL 42 14 14 0 0 85 9
2 C. GIMNÀSTIC MANRESA 37 14 12 1 1 48 13
3 F.C. BARCELONA "B" 36 14 12 0 2 58 9
4 U.D. CORNELLÀ 36 14 11 0 2 37 10
5 U.E. MOLLET C.F. 27 14 8 3 3 29 17
6 UNIÓ F. BASE JÀBAC I TERRASSA 20 14 6 2 6 31 29
7 C.F. BADALONA 19 13 6 1 6 26 32
8 C.F. LES FRANQUESES 19 14 6 1 7 23 32
9 CFU CAN RULL RÓMULO TRONCHONI 16 13 5 1 7 24 33
10 C.E. SABADELL F.C. 14 14 4 2 8 31 37
11 E.C. GRANOLLERS 12 13 4 0 9 19 43
12 F.C. SANT CUGAT ESPORT "B" 11 14 3 2 9 21 53
13 C.E. ESCOLA FUTBOL MATARÓ 10 14 3 1 10 18 37
14 VIC RIUPRIMER REFO F.C. 10 14 3 1 10 24 59
15 C.E. SANT GABRIEL 8 13 2 2 9 25 50
16 C.E. MERCANTIL 4 14 1 1 12 18 54




S E N T I M E N T P E R I C O . C O M