divendres, 6 de febrer de 2015

GOLEJADORS

 FUTBOL-11

1er. EQUIP  Ll+C ESPANYOL "B"  . JUVENIL "A" -
STUANI 9+3 JAIRO 11 CAMPU 13
SERGIO GARCÍA 7+1 MAMADOU 8 MARC GUAL 9
CAICEDO 6+3 ADRIÀ CARMONA 6 ERIC GRÀCIA 6
LUCAS VÁZQUEZ 2+1 JOAN JORDÁN 4 IVÁN ÉCIJA 5
VÍCTOR SÁNCHEZ 2 HÉCTOR 2 LAUREN 2
COLOTTO 1 LUQUE 2 ENTRENA 2
JAIRO 0+1 PIRULO 2 POL LIROLA 2
RAILLO 1 KIKE 1
MARC ROCA 1 LLUIS 1
MELENDO 1
IAGO 1


JUVENIL "B" - CADET "A" . CADET "B" -
PUADO 12 F. BRUGUÉ 7 DANI RIBELLES 11
ADRIÁN RIVAS 9 FODE 6 JOAN BERGÉ 10
ENRI 8 ANGLADA 4 IVAN ARIEL 8
MARTÍ 5 GILBERT 3 DAVID ÁLAMO 7
JORDAN 5 ARNAU ALÓS 3 PEP PUIG 4
STEVEN 4 POL LOZANO 3 POL TARRIDA 3
PABLO ÁVILA 3 PAU SALVANS 2 GENAR 3
MANCHÓN 2 RETU 2 BRUNO 2
PEDROSA 2 MIGUEL 2 IVÁN GIL 1
ALMIRALL 1 MATEO 2 OSCAR COLL 1
ALEX BERMEJO 1 JUAN SOSA 2 MARC PÉREZ 1
CRISTOPHER 1 ALEX CUBEDO 1 GERARD BROSSA 1
VÍCTOR SÁNCHEZ 1 ALBERT 1
pròpia porta 1 ALEX PASTOR 1
DANI REINA 1
Pròpia porta 1


INFANTIL "A" - INFANTIL "B" . FEMENÍ "A" -
REDA 13 PAU RUSSO 9 BÁRBARA 6
MAXÍM 12 KANTE SAMBA 8 LOMBI 5
NICO MELAMED 8 JORDI 7 PALOMA 5
ARNAU 7 RUBÉN 2 RIVI 4
JORDI CASTA 7 AARÓN 2 TROYANO 2
JULEN ÁLVAREZ 6 LUCAS 1 ALBA POMARES 2
JOFRE 5 D. MERCHÁN 1 MAYRA 1
KILI 4 JAUME 1 KENTI 1
AITOR 3 ROBERT 1 COTADO 1
GERARD BARRI 2 NICOLÁS MEDINA 1 NÚRIA 1
ALEJANDRO 2 pròpia porta 1 ANDREA PEREIRA 1
SERGI BENÍTEZ 2
DANI V. 2
SANCHÍS 1

FEMENÍ "B" - JUVENIL-CAD. FEMENÍ - JUVENIL-CAD FEM "B" -
CHAMA 7 JUDITH V. 10 CRISTINA GARRIGA 17
ARI FORMENT 7 ARIADNA CAT 5 AIDA ILLA 16
ANDREA GRANADOS 7 NAOMÍ GARCÍA 5 CLAUDIA MARÍA 13
LAURA 3 CRISTINA CHAVERO 3 ANDREA FERRER 11
PAULA BOLTA 2 CARLA MARTÍNEZ 3 MARTA LLOPIS 8
A. ALTMANN 2 IRENE 3 NAIRA LÓPEZ 6
HALEY 1 MARINA 3 CARLA SÁNCHEZ 5
Y. FERRERO 1 IVET 3 CARLOTA GRANADOS 4
PAULI 3 BLANCA OSORIO 4
HELENA 1 MÍRIAM JIMÉNEZ 4
SARA ISMAEL 1 MARTA BOSCH 4
Pròpia porta 1 AINHOA ALCUTEN 2
ALBA GARCÍA 1


FUTBOL-7

ALEVÍ "A" . ALEVÍ  "B" - BENJAMÍ "A" -
IGAMI 14 MARK SORROCHE 11 PAU FERNÁNDEZ 23
ESTANIS 11 ALEX ALIVIA 7 SERGIO RIVARES 16
MARC P. 11 ÁNGEL ALARCÓN 5 KAREEM 13
BUBA 10 ALESSANDRO 2 CARVALHO 10
ISMA  10 IVAN GARRIDO 2 CARLOS SÁNCHEZ 8
JUNIOR 8 ALEX PLAZA 2 MARIO 8
UNAX 7 JAN OLIVERAS 1 IVÁN FERNÁNDEZ 6
POL C. 7 ARNAU VILLA 1 DENÍS GUTIÉRREZ 5
GERARD VILÀ 6 AITOR RIBERA 1 MAHAMADOU 4
SERGI C. 6 POL GARCÍA 2
FACU 6 ROGER HINOJO 2
pròpia porta 2


BENJAMÍ "B" . PREBENJAMÍ - INFANTIL-ALEVÍ "A" FEM. -
IVÁN LAMUELA 23 POL DURÁN 13 PAULA JIMÉNEZ 24
BIEL DEL VALLE 21 PAU FERNÁNDEZ 7 NATÀLIA ENCINAS 17
ERIC ALCAIDE 8 SAÚL BARRABÉS 6 EVA FUSTER 13
GUILLEM BADÍA 6 ORIOL ALCOBA 4 MARÍA TOSTADO 10
GERARD GONZÁLEZ 5 CRISTOBAL M. 4 ROSES BADÍA 7
GERARD CAMP 3 SERGI PEREGRINA 4 ARIADNA RUBIO 6
HÉCTOR GARRIDO 2 ALEJANDRO D. 3 JULIA GUERRA 4
G. COLLELL 2 ORIOL PALLÁS 2 XÈNIA PÉREZ 3
AIMAR GARCÍA 2 GERARD LUQUE 1 PAULA SANABRIA 2
pròpia porta 2 JOEL ALSINA 1 NOELIA MUÑOZ 2
CARLA ARIZA 1


INFANTIL "B" FEMENI . INFANTIL "C" FEMENÍ - BENJAMÍ FEMENÍ -
MAR SERRACANTA 20 PAULA SANZ 25 CLAUDIA GÓMEZ 9
SARA EXTREMERA 17 ALBA MARTÍNEZ 21 JANNET RODRÍGUEZ 9
JUDITH VIÑAS 17 XÈNIA PÉREZ 20 LAURA MAS 6
ALEJANDRA GRÀCIA 15 IRENE BERTOLÍN 12 CARLA LLANES 6
ENMA RAMÍREZ 11 MARIA ISABEL 6 LARA COLLADO 3
JULIA MAILLO 6 AINHOA GARCÍA 5 EVA FÉLIX 3
NEREA CHAVES 5 LAURA QUERO 5 BERTA EGEA 3
ALBA FERNÁNDEZ 4 CLAUDIA FRANCÉS 4 IRIS GONZÁLEZ 3
BERTA AYMA 4 JANNET RODRÍGUEZ 3 CLAUDIA MONTERO 3
IRENE CORRAL 4 MÍRIAM MALDONADO 2 ALBA MARTÍNEZ 2
JESICA GUILLEN 4 LAURA MAS 1 CARLA GIMÉNEZ 1
ANNA FUSTÉ 1 CLAUDIA GÓMEZ 1 LAURA SÁNCHEZ 1
Pròpia porta 3 RITA FERNÁNDEZ 1 Pròpia porta 2
Pròpia porta 1

LA VICTÒRIA MÉS CONTUNDENT DE LES BENJAMINES












RCD Espanyol Aleví-Benjamí Femení: 9  - Martorell A.E: 1

Ampla golejada la que obtingué l’equip d’Alex Gassó davant un Martorell Associació Esportiva que a la primera volta havia sorprès al quadre espanyolista aconseguint empatar a tres gols. Les més petites del futbol base femení enguany encara no havien sobrepassat la mitja dotzena en partit oficial de lliga (el resultat més elevat fou a Sabadell on guanyaren 4-6 i per diferència de gols dos triomfs per 5-1).

Les blanc-i-blaves son segones però amb un partit més disputat que el CE Sabadell, tercer a la classificació. El proper cap de setmana hi ha dins el calendari de lliga jornada de descans per l’equip espanyolista i jugarà un amistós a Santa Maria de Palautordera.


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Irune Prats, Lara Collado, Berta Egea, Mireia Andrés, Laura Mas, Iris González i Jannet Rodríguez.
També: Rosario Berman, Carla Llanes, Lucía Hernández (p.s.) i Claudia Gómez.

Martorell Associació Esportiva:  Irene Melero, Claudia Sánchez, Ingrid Cervelló, Sara Palafox, Laia Barberà, Silvia Cano, i Julia Montoya.
També: Aitana Buiza, i Mireia Arranz.

Àrbitre: Gonzalo Muñoz Jorquera, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Iris González, m. 20; 2-0: Jannet Rodríguez, m. 27; 3-0: Claudia Gómez, m. 29; 4-0: Carla Llanes, m. 32; 4-1: Sara Palafox, m. 38; 5-1: Carla Llanes, m. 50; 6-1: Jannet Rodríguez, m. 51; 7-1: Carla Llanes, m.52; 8-1: Laura Mas, m. 54; 9-1: Lara Collado, m. 55.

Incidències: Encontre corresponent a la 15èna. jornada del campionat de lliga de Primera Divisió Aleví-Benjamí-Prebenjamí Femení, disputat el migdia del passat diumenge al Camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.     


 CLASSIFICACIÓ PRIMERA DIVISIÓ ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENINA.

CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 C.D. SANT GABRIEL 31 11 10 1 0 49 10
2 R.C.D. ESPANYOL 25 12 8 1 3 51 31
3 C.E. SABADELL F.C. 25 11 8 1 1 63 17
4 C.F. IGUALADA 22 13 7 1 5 37 36
5 C.E. LLERONA 21 12 6 3 3 36 38
6 U.E. CENTELLES 14 12 4 2 6 31 46
7 U.D. VILADECANS 12 11 4 0 7 34 37
8 MARTORELL ASSOC. ESP. 7 13 1 4 8 12 42
9 ESCUELA F. BONAIRE 6 10 2 0 8 14 48
10 UNIFICACIÓ STA. PERPÈTUA 4 11 1 1 9 22 44




VICTÒRIA DEL PREBENJAMÍ PER
ALLUNYAR-SE DE LA PART BAIXA (5-2)











RCD Espanyol Prebenjamí: 5 – Fundació Esportiva Grama: 2

Victòria balsàmica del Prebenjamí que s’allunya de les posicions de descens. Després de la derrota contra pronòstic davant el llavors penúltim classificat CF La Florida en la darrera jornada, els d’Erik Llorca obtingueren un important triomf davant la Fundació Esportiva Grama amb l’inestimable ajut de Pau Fernández que aconseguí anotar tres dels cinc gols de l’equip perico. Els blanc-i-blaus adquiriren avantatge en el marcador encarrilant el partit als tres primers minuts de joc quan ja derrotaven al seu rival per 2-0.
   
Demà dissabte dona inici la segona volta del campionat, rebent a la Dani Jarque a la Penya Barcelonista Collblanc-Sants. Serà a les 16:15h.


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Aitor Capitán, Joel Alsina, Pol Durán, Alejandro Domínguez, Cristóbal Morales, Aimar García i Pau Fernández.
També: Jordi Saucedo (p.s.), Sergi Peregrina, Gerard Luque, Oriol Pallàs, Saúl Barrabés, i Oriol Alcoba.

Fundació Esportiva Grama: Pol Casanovas, Miquel Batlle, David Mballo, Kevin Bedmar, Nadir Khallafi, Héctor Linde i Aleix Delgado.
També: Asier González i Eric García.

Àrbitre: Adrià Carbonell Pérez, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Pau Fernández, m. 2; 2-0: Joel Alsina, m. 3; 3-0: Pau Fernández, m. 25; 3-1: Héctor Linde, m. 28; 4-1: Pau Fernández, m. 30; 5-1: Saúl Barrabés, m.43; 5-2: Héctor Linde, m. 46.

Incidències: Encontre corresponent a la  15èna. jornada (darrera de la primera volta) del campionat de lliga del grup 8è. de Segona Divisió Benjamí, disputat el matí del passat diumenge al camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jarque.        


  CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ BENJAMÍ, GRUP 8è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 CF ESC. ESPORTIVA GUINEUETA 45 15 15 0 0 87 29
2 U.E. SANT ANDREU "C" 42 15 14 0 1 77 20
3 F.C. MARTINENC "B" 39 15 13 0 2 78 28
4 C.F. ALZAMORA 27 15 8 3 4 54 36
5 C.D. SANT GABRIEL "C" 27 15 8 3 4 53 43
6 VILA OLÍMPICA CLUB ESPORTIU 25 15 8 1 6 45 44
7 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 24 15 7 3 5 48 44
8 C.F. BADALONA "C" 18 15 6 0 9 52 39
9 R.C.D. ESPANYOL "C" 17 15 5 2 8 45 51
10 C.F. BUFALÀ "B" 15 15 4 3 8 48 45
11 PENYA BARC. COLLBLANC SANTS 15 15 4 3 8 46 60
12 C.E. L'HOSPITALET "B" 14 15 3 5 7 30 47
13 PENYA BARCELONISTA BARCINO "B" 13 15 3 4 8 48 61
14 C.F. LA FLORIDA "B" 12 15 4 0 11 24 82
15 S.E. MERCAT NOU MAGORIA 11 15 3 2 10 29 66
16 UNIFICACIÓ CIUTAT MERIDIANA 1 15 0 1 14 24 93

ARRIBA EL 10è PERICONCURS DE LA GPE MANIGUA


El 10è Periconcurs, en el 60è aniversari de la GPE Manigua.


La desena edició d’aquest únic i tradicional concurs -sobre la història de l’Espanyol-, serà un acte més dels previstos en motiu del 60è aniversari de la GPE Manigua.

El període d’inscripció per participar-hi, ha començat i finalitzarà el dia 2 de març (20:00h).

Està previst que el Periconcurs es diputi els dies 11 i 18 de març. La primera jornada, les eliminatòries, al local de la GPE Manigua y la segona, les semifinals i la final, a l’Auditòrium del Power8 Stadium.



L'INFANTIL "C" FEMENÍ, SEGUEIX IMPARABLE (0-8)

FC Sant Cugat Esport: 0 – RCD Espanyol Infantil “C”: 8

L’Infantil “C” Femení, enguany l’únic equip líder del seu respectiu campionat entre  tots els equips femenins espanyolistes, va aconseguir altre destacada victòria en la seva visita a Sant Cugat. 

Les blanc-i-blaves continuen mantenint els cinc punts d’avantatge respecte el segon classificat, el Juventud 25 Septiembre de Rubí, qui també va aconseguir guanyar a domicili (2-7) a la darrera jornada a Badalona davant el Seagull.  

El pròxim partit de l’equip de García Alcázar serà precisament davant el CE Seagull, diumenge a les 11:30h. a la Ciutat Esportiva Dani Jarque, amb arbitratge de Carlos Ariño González. Les badalonines ocupen la penúltima posició i tant sols han guanyat un encontre i aquest va ser davant el cuer impuntuat.  


Fitxa tècnica:
FC Sant Cugat E: Henar Clavero, Cecilia Cortés, Cristina Padilla, Carlota Rodríguez, Daniela Mohino, Ariadna Gorrindo, i Elida Tortosa.
També: Carla Fernández, Marina Verdaguer, Aina Roca i Laura Ruíz

RCD Espanyol: Paula Gámez, Laura Sánchez, Paula Sanz, Alba Martínez, Xènia Pérez, Ainhoa García, Rita Fernández.
També: Janet Martínez (p.s.), Irene Bertolín, Laura Quero, Maria Isabel, i Raquel Panadero.

Àrbitre: Eduard Corredor Cairo, de la delegació de Terrassa.

Gols: 0-1: Xènia Pérez, m. 11; 0-2: Paula Sanz, m.26; 0-3: Alba Martínez, m. 27; 0-4: Maria Isabel, m. 41; 0-5: Alba Martínez, m. 44; 0-6: Xènia Pérez, m. 54; 0-7; Xènia Pérez, m. 63; 0-8: Alba Martínez, m. 66.

Incidències: Encontre corresponent a la 15èna jornada, del campionat de lliga del grup 2òn. de Segona Divisió Infantil-Aleví Femenina, disputat el matí del passat diumenge a la Zona Esportiva Mpal. Jaume Tubau de Sant Cugat del Vallès. 


 CLASSIFICACIÓ SEGONA DIVISIÓ INFANTIL-ALEVÍ FEMENINA. GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL "C" 36 12 12 0 0 107 12
2 JUVENTUD 25 SEPTIEMBRE 31 12 10 1 1 78 25
3 F.C. MARTINENC 27 11 9 0 2 71 16
4 C.D. ARRABAL-CALAF GRAM. 21 11 7 0 4 51 19
5 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 18 11 6 0 5 32 53
6 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 16 11 5 1 5 29 36
7 C.D. BADÍA DEL VALLÈS 15 11 5 0 6 49 55
8 C.E. SABADELL F.C. "C" 14 11 4 2 5 32 36
9 F.C. SANT CUGAT ESPORT 6 12 2 0 10 30 66
10 C.E. SEAGULL 3 12 1 0 11 25 63
11 C.E. VACARISSES 0 12 0 0 12 6 129





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M