dissabte, 16 de maig de 2015

EL JUVENIL "B" DEL RCD ESPANYOL,
CAMPIÓ DE LLIGA NACIONAL JUVENIL

L’Equip de Robert Cuesta, campió.

S’esperava que demà si les coses no es torçaven, l’equip espanyolista fos capaç de derrotar al Juvenil B de la UE Cornellà i proclamar-se campió de lliga del grup 7è de Lliga Nacional Juvenil fent el doblet en categoria juvenil quelcom que feia força temps que no s’assolia. Només necessitava l’equip perico 2 punts dels 6 que li mancaven per disputar davant UD Cornellà “B” i a la darrera jornada davant el descendit i penúltim classificat, AEC Manlleu.

Però aquest migdia ha saltat la sorpresa, i el màxim rival en la lluita per fer-se amb el títol, el FC Barcelona “B” no ha pogut més que empatar davant el cuer de la categoria, la Blanca Subur de Sitges a la Hans Gamper. Ja a la primera volta l’equip sitgetà va esgarrapar un important punt més pel que suposa per una entitat modesta d’empatar davant el monstre culer que pel que li ha reportat a la classificació, ja que no ha pogut finalment salvar la categoria guanyada l’estiu passat.

El Barcelona en aquest cas no ha ajornat el partit - ni l’ha avançat – com havia fet en altres partits degut a la participació de cinc jugadors seus (per cert, cap del RCDE) a la Selecció Espanyola Sots-17 a l’Europeu (on per cert ha lliscat el ridícul fent les maletes a quarts de final). Pensant que no hi hauria dificultar per vèncer als sitgetans, aquests han igualat el matx en el tram final després d’anar per sota en el marcador des dels quatre minuts de joc.  Als barcelonistes els hi manca per disputar per cloure el campionat, un ja intranscendent  encontre a la capital del Maresme, davant l'Escola de Futbol de Mataró.    
  
Aquesta és la sisena lliga que el RCD Espanyol assoleix en la present tamporada en el futbol base. Moments després, a la Ciutat Esportiva Dani Jarque, queia la setena, de la mà del seu Benjamí “A”. Felicitats a tots dos equips, i a la direcció del futbol base. 


  CLASSIFICACIÓ LLIGA NACIONAL JUVENIL,  GRUP 7è.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL "B" 72 32 23 3 6 76 28
2 F.C. BARCELONA "B" 68 33 21 5 7 81 33
3 C.F. DAMM "B" 65 33 19 8 6 64 32
4 F.C. GIRONA 64 33 18 10 5 68 42
5 U.E. SANT ANDREU 57 33 16 9 8 37 31
6 U.D. UNIFICACIÓ BELLVITGE 48 32 12 12 8 45 45
7 A.E. PRAT 48 33 14 6 13 50 55
8 ESCOLA. F. GIRONÉS-SÀBAT 47 32 13 8 11 58 50
9 C.E. EUROPA 47 33 13 8 12 57 47
10 U.D. CORNELLÀ "B" 45 32 13 6 13 44 39
11 C.F. REUS DEPORTIU 42 33 11 9 13 44 55
12 C.E. ESCOLA FUTBOL MATARÓ 37 33 9 10 14 40 50
13 C.F. GAVÀ 36 33 9 9 15 56 62
14 U.E. MOLLET C.F. 35 32 9 8 15 36 54
15 C.E. L'HOSPITALET 35 32 7 14 11 43 49
16 VILA OLÍMPICA CLUB ESP. 25 32 6 7 19 43 76
17 A.E.C. MANLLEU 22 32 4 10 18 26 64
18 C.F. BLANCA SUBUR 13 33 3 4 26 33 89


GOLEJADORS FUTBOL-11

 FUTBOL-11


1er. EQUIP  Ll+C ESPANYOL "B"  . JUVENIL "A" L+LC+CR
SERGIO GARCÍA 13+1 JAIRO 17 CAMPU 16+3
STUANI 10+3 MAMADOU 9 MARC GUAL 13+1
CAICEDO 9+3 ADRIÀ CARMONA 7 ERIC GRÀCIA 7+2
VÍCTOR SÁNCHEZ 3+1 JOAN JORDÁN 5 ENTRENA    7+1
LUCAS VÁZQUEZ 3+1 PIRULO 3 IVÁN ÉCIJA 6+1
COLOTTO 1 LUQUE 2 MARC ROCA 3+1
ÁLVARO 1 HÉCTOR 2 LAUREN 2
ABRAHAM 1 RAILLO 1 IAGO 2
ARBILLA 1 MARC ROCA 1 POL LIROLA 2
HÉCTOR MORENO 1 pròpia porta 2 SORIA "TORO" 2
MONTAÑÉS 1 AARÓN 2
JAIRO 0+1 KIKE 1
MELENDO 1
PATRICK 1
LLUIS 1


JUVENIL "B" - CADET "A" . CADET "B" -
PUADO 16 F. BRUGUÉ 12 IVAN ARIEL 15
ADRIÁN RIVAS 11 FODE 10 DAVID ÁLAMO 13
ENRI 10 POL LOZANO 7 DANI RIBELLES 13
MARTÍ 8 ANGLADA 7 JOAN BERGÉ 12
STEVEN 7 PAU SALVANS 5 OSCAR COLL 7
JORDAN 6 RETU 4 LUIS JESÚS 7
ALEX BERMEJO 5 ARNAU ALÓS 4 POL TARRIDA 6
PABLO ÁVILA 4 GILBERT 3 IVÁN GIL 6
PEDROSA 3 ALBERT 3 PEP PUIG 5
MANCHÓN 2 MIGUEL 2 GENAR 4
ALMIRALL 1 JUAN SOSA 2 BRUNO 4
CRISTOPHER 1 MATEO 2 GERARD BROSSA 4
SÁNCHEZ POVES 1 ALEX CUBEDO 2 MARC PÉREZ 2
pròpia porta 1 IZAN 2 SERGI SERRANO 2
DANI REINA 1 ALEX RAMOS 2
ALEX PASTOR 1 FERRAN VERA 1
Pròpia porta 1


INFANTIL "A" - INFANTIL "B" . FEMENÍ "A" LL+C
REDA 24 KANTE SAMBA 18 PALOMA 12
NICO MELAMED 18 JORDI 12 LOMBI 10
MAXÍM 18 PAU RUSSO 10 BÁRBARA 6
ARNAU 11 AARÓN 4 ANDREA PEREIRA 5
JORDI CASTA 7 ROBERT 4 ALBA POMARES 4
JULEN ÁLVAREZ 6 RUBÉN 3 RIVI 4
JOFRE 6 LUCAS 1 TROYANO 2
KILI 6 MERCHÁN 1 KENTI 1
ALEJANDRO 5 JAUME 1 COTADO 1
AITOR 4 NICOLÁS MEDINA 1 NÚRIA 1+1
DANI V. 3 GERARD 1 ESTELLA 1
GERARD BARRI 3 MARC PÙBILL 1 CHAMA 1
SERGI BENÍTEZ 2 pròpia porta 1 MAYRA 1
BAÑULS 2 Pròpia porta 1
SANCHÍS 1
pròpia porta 1

FEMENÍ "B" - JUVENIL-CAD. FEMENÍ - JUVENIL-CAD FEM "B" -
ANDREA GRANADOS 9 JUDITH VERDAGUER 17 AIDA ILLAS 25
ARI FORMENT 8 MARINA 8 CRISTINA GARRIGA 23
CHAMA 7 NAOMÍ GARCÍA 7 CLAUDIA MARÍA 20
Y. FERRERO 4 IVET 7 MARTA LLOPIS 16
LAURA 3 ARIADNA CAT 6 ANDREA FERRER 13
A. ALTMANN 2 CARLA MARTÍNEZ 6 CARLA SÁNCHEZ 10
PAULA BOLTA 2 CRISTINA CHAVERO 6 NAIRA LÓPEZ 8
ARI CAT 1 PAULI 5 MÍRIAM JIMÉNEZ 6
LAIA 1 IRENE 4 CARLOTA GRANADOS 6
HALEY 1 SARA ISMAEL 4 MARTA BOSCH 6
MARIA MOLINA 3 BLANCA OSORIO 5
SARA EXTREMERA 2 MARIA MOLINA 5
HELENA 1 ALBA GARCÍA 4
AIDA ILLAS 1 BELÉN RIVERO 3
CLAUDIA MARÍA 1 AINHOA ALCUTEN 2
NEREA GÓMEZ 1
JULIA MORA 1
Pròpia porta 1


divendres, 15 de maig de 2015

MENYS FORTUNA, EN ELS ALTRES DOS COMPLEMENTARIS


RCD Espanyol Aleví-Benjamí Femení: 7 – CE Llerona: 5

Triomf de les més petites del futbol femení davant el Llerona en partit jugat dissabte a la Ciutat Esportiva Dani Jarque corresponent a la penúltima jornada del Torneig Complementari. Les blanc-i-blaves arriben a la darrera jornada amb minses opcions de ser les guanyadores del torneig.

Haurien de donar la sorpresa i vèncer en el Poliesportiu Olimpya de Sabadell al quadre arlequinat (circumstància aquesta que es donà a la lliga regular, però no en els dos encontres a la D. Jarque amb empat a la lliga i derrota al complementari), i esperar una derrota de les vallesanes davant el propi Llerona en partit que encara tenen pendent de disputar. O un empat del Sabadell davant el Llerona sempre i quan les espanyolistes superessin l’average davant l’equip arlequinat de la primera volta (2-5) amb un triomf per més de tres gols de diferència.
   

Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Irune Prats, Berta Egea, Laura Mas, Jannet Rodríguez, Carla Llanes, Ainoa Moreno i Claudia Gómez.
També: Lara Collado, Rosario Berman, Iris González, Claudia Montero i Eva Félix.

CE Llerona: Alba Navarro, Carola Fontán, Claudia Girao, Laura Lobo, Sandra Pons, Nerea Gomez, i Cristina Enrich.
També: Maria Cabello, Claudia Redondo, Estela Vilanova

Àrbitre: Sergio Suárez Pérez, de la delegació de Barcelona.

Gols: 0-1: Laura Lobo, m.2; 1-1: Carla Llanes, m. 4; 1-2; Sandra Pons, m. 6; 2-2: Jannet Rodríguez, m. 10; 2-3: Maria Cabello, m.25; 3-3; Rosario Berman, m.40; 4-3: Jannet Rodríguez, m. 45; 5-3: Claudia Gómez, m. 46; 6-3;  Jannet Rodríguez, m. 49; 7-3: Berta Egea, m. 56; 7-4: Estela Vilanova, m.58; 7-5:Sandra Pons, m. 59.

Incidències: Encontre corresponent a la cinquena jornada del Torneig Complemenatari del grup primer de la categoría Aleví-Benjamí-Prebenjamí, disputat en el Camp de F-7 de la Ciutat Esportiva Dani Jaque la tarda del passat dissabte.


 COMPLEMENTARI ALEVÍ-BENJAMÍ-PREBENJAMÍ FEMENÍ, GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 C.E. SABADELL 12 4 4 0 0 20 7
2 R.C.D. ESPANYOL 10 6 3 1 1 20 17
3 C.E. LLERONA 3 4 1 0 3 10 18
4 C.E. SANT GABRIEL 1 5 1 0 4 12 20

Derrota clara a la Gamper.


Sense cap tipus d’opcions en el triangular corresponent al grup primer del Torneig Complementari de categoria Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina, l’equip espanyolista caigué amplament golejat (8-2) davant el guanyador del torneig i campió també de la lliga regular, el FC Barcelona, a la Ciutat Esportiva Hans Gamper. L'equip espanyolista intentarà finalitzar segon, superant al CE Sant Gabriel en el darrer partit que es jugarà a la Ciutat Esportiva aquest diumenge.     

   CLASSIFICACIÓ COMPLEMENTARI INFANTIL-ALEVÍ, GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 F.C. BARCELONA 12 4 4 0 0 25 4
2 R.C.D. ESPANYOL 1 3 0 1 2 8 18
3 C.E. SANT GABRIEL 1 3 0 1 2 4 15


L'INFANTIL FEMENÍ S'ADJUDICA
EL TORNEIG COMPLEMENTARI INFANTIL-ALEVÍ (Grup 2n.)

RCD Espanyol Infantil-Aleví “B”: 3 – CE Sant Gabriel: 2

L’equip de Rubén Rodríguez es proclamà guanyador del Torneig Complementari de Primera Divisió Infantil-Aleví Femenina, en el seu grup segon, al vèncer en l’encontre avançat de la darrera jornada al Sant Gabriel. Les espanyolistes després del seu triomf a El Vendrell davant la UD Tancat en la precedent jornada, ja ho tenien tot fet abans d'enfrontar-se a  les gabrielistes, a l'adjudicar-se el primer lloc.  


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Paula Argelaget, Irene Corral, Jésica Guillén, Mar Serracanta, Nerea Chaves, Sara Extremera i Julia Maillo.
També: Cora Pérez, Alba Fernández, Alejandra Grácia, Judith Viñas, Enma Ramírez, Anna Fusté i  Berta Ayma.

CE Sant Gabriel: Ingrid Parra, Carla Lara, Sandra González, Dunia Jiménez, Míriam Carrasco, Paula Soto i Claudia Sancho.
També: Ainhoa Gual, Clara Farriol i Julia Vegue.

Àrbitre: Said Houms, de la delegació de Barcelona.  Cartolina groga a la local Anna Fusté, m. 30.

Gols: 1-0: Julia Maillo, m. 3; 2-0: Enma Ramírez, m. 33, 2-1: Ainhoa Gual, m. 48; 3-1: Sara Extremera, m. 50; 3-2: Sandra González, m. 52.

Incidències: Encontre avançat corresponent a la sisena i darrera jornada del grup segon del Torneig Complementari de Primera Divisió Infantil-Aleví Femení, disputat el vespre del passat dimecres a la Ciutat Esportiva Dani Jarque. L’equip espanyolista avançà el partit degut a que aquest cap de setmana participen en el Torneig Internacional Femení Lennart Johanson que es celebrarà a Estocolm, (Suècia).
  

 CLASSIFICACIÓ COMPLEMENTARI INFANTIL-ALEVÍ, GRUP 2n.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 R.C.D. ESPANYOL "B" 16 6 5 1 0 31 10
2 U.D. TANCAT 10 5 3 1 1 15 13
3 C.E. SANT GABRIEL "B" 6 6 2 0 4 19 27
4 ESCOLA F. BONAIRE 0 5 0 0 5 12 27


L'ALEVÍ "B", SENSE PIETAT AMB EL CUER (1-8).
ELS DE JULIÁN PODEN ACABAR EN 9è o 10è LLOC

UD Marianao Poblet: 1 – RCD Espanyol Aleví “B”: 8

L’Aleví B de Julián López de Lerma aconseguí una gran golejada davant el cuer del grup primer de Preferent Aleví, el Marianao Poblet que li permet retenir ja de manera definitiva la desena posició a la taula i aspirar com a molt a la novena, a manca d’una jornada per finalitzar el campionat.

Els espanyolistes rebran la visita del CF Igualada (5è a la classificació) demà a partir de les 13:30h. L’Escola de Futbol Gavà és qui ocupa en aquests moments la novena posició amb igualtat de punts respecte als espanyolistes i amb el gol average particular també igualat (2-2 i 4-4), per un solitari gol en el còmput total de l’average general. Els gavanencs, per la seva banda,  rebran la visita del FC Sant Cugat Esport.       


Fitxa tècnica:
UD Marianao Poblet: Raul Ramos, Víctor García, David Moliner, Gerard Porqueras, Yeray Bullón, Ismael El Cadi i Rubén Domingo.
També: Marc Duaso, Joan Jasanada, i Jan Francesch.

RCD Espanyol: Álvaro Carmona, Aitor Ribera, Arnau Villa, Iván Garrido, Alex Alivia, Pol Canillo, i Jan Oliveras.
També: Oriol Ciurans (p.s.), Víctor Garrido, Alessandro Ballero, Alex Plaza, Ángel Alarcón, Ferran Durán i Mark Sorroche.

Àrbitre: Kevin Camps Rullo, de la delegació d’ El Baix Llobregat. Va mostrar cartolines grogues als locals David Moliner (en dues ocasions,17’ i 59’), i Ismael El Cadi, m. 45, i als locals Ferran Durán, m.35, i Pol Canillo, m. 54.

Gols:  1-0: Víctor García, m. 10; 1-1: Mark Sorroche, m. 24; 1-2: Angel Alarcón, m. 27; 1-3: Alessandro Ballero, m. 28; 1-4: Mark Sorroche, m. 36; 1-5: Víctor García (pp), m. 42; 1-6: Ferrán Durán, m. 45; 1-7: Alex Alivia, m. 45; 1-8: Ángel Alarcón, m. 60.

Incidències: Encontre corresponent a la 29èna jornada (penúltima) del campionat de lliga del grup 1er. de Preferent Aleví, disputat el migdia del passat dissabte al Mpal. Marianao de Sant Boi de Llobregat. 


 CLASSIFICACIÓ PREFERENT ALEVÍ, GRUP 1er.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 F.C. BARCELONA 90 30 30 0 0 190 20
2 U.D. CORNELLÀ 67 29 21 4 4 137 47
3 C.F. DAMM "B" 62 29 20 2 7 101 53
4 ESCOLA FUTBOL MATARÓ "B" 53 29 16 5 8 67 51
5 C.F. IGUALADA 51 29 16 3 10 76 58
6 F.C. SANT CUGAT ESPORT 46 29 14 4 11 68 78
7 C. GIMNÀSTIC MANRESA 44 29 14 2 13 74 89
8 UNIÓ F. BASE JÀBAC i TERRASSA 43 30 13 4 13 66 65
9 C. ESCOLA F. GAVÀ 39 29 11 6 12 74 75
10 R.C.D. ESPANYOL "B" 39 29 11 6 12 72 74
11 U.E. SANT ANDREU "B" 35 29 10 5 14 46 62
12 C.E. SANT GABRIEL "B" 30 29 9 3 17 52 94
13 C.E. MANRESA 28 29 8 4 17 39 92
14 C.E. L'HOSPITALET 27 29 8 3 18 51 70
15 VILA OLÍMPICA CLUB ESPORTIU 14 29 4 2 23 41 111
16 U.D. MARIANAO POBLET 4 29 1 1 27 25 140


L'INFANTIL "B" SENTENCIÀ EN EL PRIMER TEMPS
I SUPERÀ AL SEU RIVAL A LA CLASSIFICACIÓ














RCD Espanyol Infantil “B”: 3 – Junior CF: 0

Menys d’una part necessità el conjunt de Toni Velamazán per deixar sentenciat el seu partit davant el Junior CF en el que era el duel per fer-se amb la sisena plaça del grup quart de Preferent Infantil disputat a la Dani Jarque el passat dissabte. Un doblet de Samba i un de Rober en mig, sentenciaren el partit i li permeteren sumar la segona victòria consecutiva a l’infantil de primer any espanyolista.

A manca de tres jornades per cloure el campionat, l’equip de Velamazán es troba a només un punt del cinquè classificat, el FC Cerdanyola del Vallès, tot  i que els vallesans tenen un encontre menys disputat.  El pròxim partit serà demà a les 12:15h. a l’Estadi Mpal. de L’Hospitalet davant el conjunt riberenc, quart a la taula a quatre punts per sobre dels espanyolistes, també amb un partit menys En cas de triomf espanyolista, encara hi haurien possibilitats d’obtenir el quart lloc, fita aquesta que ara mateix s’endevina molt complicada d’assolir.  


Fitxa tècnica:
RCD Espanyol: Darwin, Gerard, Dani Merchán, Hugo, Lucas, Joel, Robert, Óscar, Samba, Jaume i Aarón.
Suplents: Iker (p.s.), Aitor, Dereck, Nacho, Nico Medina, Rubén i Pau Russo.

Junior CF: Diego López, Lucas Carreter, Miquel Obach, Pau Víctor, Nicolás Van-Rion, Alberto Tena, Ernest López, Jaume Carulla, Marc Lloangarriu, Raul Montero, i Josep Oriol.
Suplents: Marc Boix (p.s.), Alex Palaudarias, Oriol Faus, Francesc Novell, Arnau Ventura i Marc Rovira.

Àrbitre: Santiago López Quintana, de la delegació de Barcelona.

Gols: 1-0: Samba, m. 2; 2-0: Robert, m. 15; 3-0: Samba, m. 28.

Incidències: Encontre corresponent a la 27èna. jornada del campionat de lliga del grup 4rt. de Preferent Infantil, disputat en el camp 3r. de la Ciutat Esportiva Dani Jarque la tarda del passat dissabte. 


 CLASSIFICACIÓ PREFERENT INFANTIL, GRUP 4rt.

. CLASSIFICACIÓ PTS PJ PG PE PP GF GC
1 U.D. CORNELLÀ "B" 68 27 21 5 1 82 19
2 C.F. TECNOFUTBOL 59 26 19 2 5 63 32
3 F.C. SANT CUGAT ESPORT 52 27 15 7 5 47 27
4 C.E. L'HOSPITALET 47 26 14 5 7 67 36
5 F.C. CERDANYOLA VALLÈS 44 26 12 8 6 48 33
6 R.C.D. ESPANYOL "B" 43 27 13 4 10 58 43
7 JUNIOR C.F. 43 27 12 7 8 49 40
8 ESCOLA F. GIRONÉS-SÀBAT "B" 35 27 10 5 12 52 46
9 VILA OLÍMPICA CLUB ESP. 35 27 10 5 12 39 44
10 F.C. MARTINENC 34 27 9 7 11 46 46
11 C.F. UNIFICACIÓ LLEFIÀ 33 27 8 9 10 34 54
12 U.E. VILASSAR MAR 29 26 7 8 11 34 42
13 U.E. MOLLET C.F. "B" 26 27 7 5 15 33 49
14 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA 25 26 6 7 13 42 51
15 C.F. SANTA EULÀLIA 22 26 6 4 16 42 67
16 FUNDACIÓ PRIVADA HERMES 0 27 0 0 27 10 117





S E N T I M E N T P E R I C O . C O M